היכן מקומם של תנאי המכרז באתר - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • ריטה

  נשלח ע"יריטה 13:49, 13 ביולי 2015

  עו"ד אמיר פלמרי שלום רב, אני מקימה במים אלו אתר אינטרנט העוסק באינדקס בעלי מקצוע. לאתר יש שני אופני רווח כלכליים. אחד - לאחר עיון באינדקס המשתמש שולח את פרטיו ישירות לבעל המקצוע (ליד), השני - המשתמש משאיר את פרטיו לאתר שיעזרו לו בחיפוש בעל המקצוע, פרטים אלו עוברים למכרז בין בעלי המקצוע ע״י המערכת הפנימית באתר. שאלתי היא היכן עליי להכניס את תנאי המכרז? בחוזה ההתקשרות מול המזמין (בעל המקצוע) או שמא במערכת הפנימית באתר כתנאי להשתתפות במכרז. אישור זה ישמש לפעמים הבאות (מן אישור חד פעמי ). יש לציין, על מנת שמשתמשי האתר ישאירו פרטים הם מחוייבים להסכים לתנאי שימוש האתר. תשובתך חשובה לי מאוד תודה רבה!!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  12:47, 19 ביולי 2015

  ריטה שלום,

  ראשית אתייחס לחוק הגנת הפרטיות, אומנם הנושא לא מוזכר בשאלתך אך יש לעניין חשיבות רבה. שימי לב שבכפוף לחוק, במידה ורשומים באתר שלך מעל 10,000 נרשמים, חובה עליך להגיש בקשה לרישום מאגר המידע. כמו כן, יהא עלייך להתאים את האתר ואת ניהול מאגר המידע כמתחייב בחוק. אני ממליץ לקרוא בעיון את החוק ולוודא שאת פועלת בהתאם לאמור בו.
  לשאלתך, קצת קשה להבין אם בתנאי השימוש יש, בין היתר, הסכמה/הבנה של הנרשמים לקיומו של מכרז. על פניו נראה לי יותר נכון להכניס את תנאי המכרז בחוזה ההתקשרות מול בעלי המקצוע אולם, יש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ובכלל לקבל יותר פרטים על מנת לספק תשובה מדויקת.

  מומלץ להתייעץ באופן פרטני עם עו"ד לפני העלייה לאויר. שימי לב כי מי שמטפל/מנהל מאגר מידע שלא בכפוף לחוק עלול לשאת באחריות פלילית.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד