• 6 בפברואר 2016

    חוקיות הקמת אתרי אינטרנט פורנוגרפיים

    היי
    האם זה חוקי להיות בעלים של אתר אינטרנט שיש בו תכני פורנוגרפיה וכוונו למכור תוכן פורנוגרפי ?

    הכוונה לאתרי פורנוגרפיה חוקית (לא פד|פילה, נקר|פיליה וכ"ו) וכאשר יש זכויות יוצרים להשתמש בתכנים האלה.

    האם זה משנה אם האתר בעברית או שפה אחרת ואם הוא פונה לקהל יעד בארץ או בחו"ל ?
    והאם זה משנה אם מדובר בשם מתחם לא ישראלי וממוקם בשרת לא ישראלי ? בהנחה שבעל האתר הוא אזרח ישראלי כמובן.

    6 בפברואר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד אמיר פלמרי 8 בפברואר 2016

    חוקיות הקמת אתרי אינטרנט פורנוגרפיים

    ערן שלום,

    סעיף 214 א' לחוק העונשין קובע כי העושה אחת מאלה, דינו – מאסר שלוש שנים:
    (1) מפרסם פרסום תועבה או מכינו לצורכי פרסום;
    (2) מציג, מארגן או מפיק הצגת תועבה –
    (א) במקום ציבורי;
    (ב) במקום שאינו ציבורי – אלא אם כן הוא מקום המשמש למגורים או המשמש חבר בני אדם שהחברות בו היא למי שמלאו לו שמונה עשרה שנים ולתקופה רצופה.
    החוק לא מגדיר מהו פרסום תועבה ולפיכך הפרשנות יכולה להיות רחבה ולכלול תכנים פורנוגרפיים. בפועל, האכיפה מתבצעת בעיקר כנגד פרסומים הכוללים קטינים אך זה יכול להשתנות.
    כל עוד האתר פועל מישראל זה לא משנה מי קהל היעד.

    * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

    בברכה,

    8 בפברואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?