כתב אישום המייחס חלק מסוים בלבד מהתלונה - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 09:51, 28 באוגוסט 2014

  יש לי חבר שנחקר במשטרה באזהרה על עבירה של איומים ואלימות בעקבות תלונה של שכן שטען כי חברי איים עליו וגם נתן לו אגרוף. המשטרה הסתמכה באופן תמוה אך ורק על תלונת השכן לבדה (בלי שום ראיות נוספות כאשר חברי הכחיש הכל בחקירה ומדובר במילה מול מילה) והגישה נגדו כתב אישום רק בגין עבירת איומים ללא סעיף על עבירת אלימות. שאלתי, איך יתכן שמחד המשטרה חוקרת חשוד בגין תלונה של אדם שטוען שבוצעה נגדו עבירת אלימות ואיומים. ומאידך, המשטרה בפועל מסתמכת על התלונה באופן חלקי ומגישה כתב אישום רק על עבירת איומים. והרי ממה נפשך, אם אכן המתלונן דובר אמת כפי שהמשטרה טוענת ועל סמך תלונתו בלבד היא הגישה כתב אישום בעבירת איומים מדוע המשטרה לא האמינה למתלונן גם לגבי האגרוף ולא כתבה גם סעיף אישום בעבירת אלימות? והאם מדובר לכאורה ברשלנות של המשטרה ויש כאן הוכחה שהמשטרה עצמה לא בטוחה שהמתלונן דובר אמת בנוגע לעבירת אלימות ויש סיכוי לזכות את הנאשם גם מעבירת איומים? לתשובתך אודה.

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  14:24, 28 באוגוסט 2014

  שלום אלי,
  לצורך ניתוח המצב נבהיר כמה דברים. חברך נחקר במשטרה כחשוד שעבר עבירות של תקיפה ואיומים כלפי המתלונן שהוא שכנו.
  הוגש כתב אישום ובתיאור העובדות ובסעיף העבירה מיוחסת לו עבירת האיומים בלבד.
  אכן במצב כזה יש חשש שמהימנותו של המתלונן נמוכה ובהעדר ראיות תומכות ומסייעות אין התביעה מסתפקת בהודעתו בלבד במשטרה.
  אני לא סבור שהמשטרה התרשלה כאשר פעלה באופן בו אתה מתאר.
  המשטרה מגישה כתב אישום תוך התבססות על ראיות לכאורה שנאספו ע"י החוקר ונמצאות בתיק החקירה. משיקוליים ראייתיים החליטו במשטרה להאשימו רק באיומים.
  על מנת לדעת האם קיים סיכוי לזיכוי חייב הסנגור לעיין בכל חומר החקירה, בעדויות המתלונן, מסמכים, עדות הנאשם ועוד. אני ממליץ על בחירת סנגור מנוסה, על מנת לקבוע את מצבו של הנאשם ולקבל ייעוץ והדרכה לבחירת קו הגנה ראוי שיוביל לזיכויו.
  רק לאחר עיון מעמיק בתיק ובחינת הסוגיות המשפטיות, פגישה וקבלת הסברים מפורטים יכול עו"ד פלילי לחוות את דעתו.
  בברכה,
  עו"ד פלילי יאיר רגב

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.