לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אייל ש

קנס על נסיעה בשול ימין (קו צהוב) עם קטנוע באזור עמוס

שלום רב, אשמח להכוונה והמלצה מה צריך ואו ניתן לעשות. בתאריך 24.06.2022 בשעה 11:25 נסעתי בכביש מס 4 לכיוון צפון. הכביש כמו בכל יום בשנה האחרונה ויותר היה עמוס ופקוק בשל עבודות בכבישים (בניית הרכבת הקלה) וצמתים עם השתלבות בעייתית הגורמת לנהגי רכבים פשוט לעקוף בכניסות לצמתים ובהשתלבות. במחלף אם המושבות היה עומס כאשר בשול הימני עומד רכב מסחרי ולפניו ניידת משטרתית לבנה וכי לאחר מכן הפקק משתחרר. באזור מחלף אם המושבות נהגתי בזהירות המרבית בשול הימני כאשר מאחוריי רוכב קטנוע (קימקו כסוף) נוסף. הירידה לשול הייתה אך ורק בשל העומס ומאחר ונהגי הרכבים חותכים ימינה ושמאלה וכל זה על מנת לעקוף אחד את השני מבלי לאותת וכדי להיות ראשונים בפקקים ובכניסות למחלפים ואו השתלבות דבר שהכי מסוכן לרוכב דו גלגלי. בעודי בשול הימני זיהיתי את הרכב המסחרי והניידת עומדים בשול וכ 50 מטרים לפני הרכב המסחרי והניידת חזרתי לנתיב הימני וחלפתי על פני הניידת ושהרי מכאן העומס משתחרר (כנראה סקרנים שרצו לראות מה קרה). לאחר כ-5 דקות בכניסה מתחת לגשר במחלף הכפר הירוק נצמדה לשמאלי ניידת וסימנה לי לעצור ומאחר ולא היה מקום עצירה (מדובר באזור מתחת לגשר ללא שול) האטתי ממהירות של 80+- לאזור ה40 כאשר אני מסמן לניידת שאין לי איפה לעצור עד שהגענו לאי תנועה שלאחר הגשר בצומת. שם עקפה אותי ניידת נוספת לבנה עם אורות בצידי הרכב (ראנג' ראובר? מצטער לא מבין ברכבים) ומאחורי נעצרה הניידת סקודה לבנה. מאותה ניידת סקודה יצאו מתנדב ושוטרת כאשר המתנדב ניגש לימיני והשוטרת לשמאלי. המתנדב דרש רישיון נהיגה והורדת הקסדה וטען כי נסעתי במהירות גבוהה העולה מעל 100 קמ"ש בשול ימני. באותו הזמן השוטרת משמאלי דרשה שאדומם את הקטנוע וכך נעשה. ניסיתי להסביר למתנדב שכנהג זהיר עם קטנוע 125 סמק שלא יכול לעבור את המהירות שציין ושיורדים לשול הימני בזהירות אך ורק באזורים עמוסים ולכן במקטע של עומס יורדים לשול תוך נהיגה זהירה כדי שנהגי רכבים לא יהרגו אותי כרוכב קטנוע. המתנדב שהיה נראה במצב רוח טיפה עצבני פשוט קטע אותי והלך לכיוון הניידת. כשבזמן שהוא הולך לניידת אף שאלתי אם ניתן בבקשה לפחות לקבל אזהרה מאחר ואין לי אף ולו דוח חניה במהלך ה-7 שנים אחרונות. אך זה ענה בשלילה ובכעס "אין דבר כזה !". המתנתי לחזרתו תוך שאני שולח לעובד שלי הודעה מוקלטת כי אני מתעכב מאחר ועצרו אותי ליד בסיס של גלילות ולאחר 10-15 דקות חזר המתנדב לבדו עם הקנס וביקש שאחתום (השוטרת נשארה בניידת). תוך שאני חותם שאלתי בשנית על עניין הפקק וזאת ומאחר ואני מכיר כי ישנה הוראה האומרת שאין אכיפת דו גלגלי בשול וציינתי שבוודאות נהגתי בשיא הזהירות ולא נהגתי במהירות גבוהה כפי שציין. המתנדב פשוט אמר "הרכבים בכביש נסעו מעל 100 ואתה נסעת בשול כדי לעקוף אותם" השוטר פשוט אמר "לא היה עומס" וחזר לניידת סקודה ו2 הניידות פשוט ישר נסעו עוד לפני שהספקתי לשים את הקסדה בחזרה כבר היו חזרה בנתיב לכביש 20 רק אז הבחנתי כי השוטר אינו רשם את שציינתי אלא פשוט רשם "בכביש יכולים להרוג אותי" ושציין כי העבירה בוצעה בצומת אם המושבות וכי עצר אותי לפני מחלף מורשה כשבפועל עצר אותי במחלף הכפר הירוק ממש לפני בסיס גלילות והפניה להרצליה חשוב לי לציין שוב כי אין לי אפילו דוח חניה ב7 השנים האחרונות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום קנסות תעבורה