פסק הדין ניתן בהיסמך על כך שעו"ד של הצד השני שיקר לגבי עובדות - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 11:39, 6 בינואר 2015

  לדיון בהליך ערעור על פסק דין בארכעאה ראשונה, הגיע עו"ד המייצג את התובע (התובע עצמו לא הגיע). בדיון הנ"ל בית הדין הוציא פסק דין במקום, אשר דוחה את ההערעור. מפרוטוקול הדיון, הסתבר שהעו"ד המייצג את התובע מסר/ הסכים בדיון לעובדות לא נכונות המהוות קריטריון חיוני להכרע בתביעה ( למשל הסכים לכך שהתובע מרשו , לא הגיש בקשה X מבית הדין קמא חרף שאין בעיה להוכיח שזו כן נתבקשה) ועובדות בלתי נכונות אלו נרשמו ותועדו בפרוטוקול. כך שלמעשה פסק הדין ניתן בהיסמך על כך שעו"ד הצד השני שיקר לגבי עובדות מציאות ברורות והצליח בדיון לבלבל את עו"ד התובע לגביהם. מה ניתן לעשות בסיטואציה כזו? האם ניתן לבקש לבטל את פסק הדין מאחר וניתן על יסוד עובדות לא נכונות ? או לבטלו מאחר וניתן על יסוד השקרים של הצד השני? או שזה שהמערער עצמו לא הופיע לדיון ביחד עם עורך דינו מקשה על כך? תודה על העזרה

  השב
 • 20:44, 6 בינואר 2015

  שלום רב,
  אם המערער לא הופטר מהתייצבות או שלא הייתה לו סיבה מספיק טובה לאי התייצבותו, כמו מחלה או מילואים, אז זו בעיה, כי לא תמיד של עו"ד, ככל שהוא אכן טעה, מהווה טעם מיוחד לבקשות כאלה. על המערער לשבת עם עורך דינו ולבחון את האופציות לפי הנסיבות הספציפיות. יתכן ולמרות הטעות או אי-הדיוק, עדיין הסיכויים לערעור יהיו נמוכים.
  בהצלחה

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.