שימוש בשם דומה ברשם החברות - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • נועם

  נשלח ע"ינועם 09:38, 9 בספטמבר 2014

  יש לי חברה בבעלותי, ולפני כמה ימים ראיתי שחברה מתחרה שלי משתמשת בשם שהוא ממש דומה לשם של החברה שלי. יתרה מזאת, השם שהיא רשומה איתו ברשם החברות נורא דומה לשם של החברה שלי. מה עלי לעשות?

  השב
 • 19:34, 9 בספטמבר 2014

  נועם שלום רב,
  קיימים שני מישורים נפרדים שצריך לבדוק. האחד, סימני מסחר, והשני שם החברה ברשם החברות. אם החברה רשומה אצל רשם החברות בשם דומה, או שם מטעה, אתה יכול לפנות לרשם החברות בבקשה שיפעל לשינוי שם החברה המתחרה (ככל שהיא נרשמה אצל הרשם לאחר שהחברה שלך כבר הייתה רשומה) והוא יבחן את העניין. אם הוא ימצא שיש ממש בבקשה שלך, בסמכותו להורות לחברה המתחרה לשנות את שמה. בכל מקרה, אם אתה לא תהיה מרוצה מהחלטת הרשם אתה תוכל לפנות בעתירה לבית המשפט. בנוסף, באפשרותך גם להגיש תביעה לפי חוק עוולות מסחריות בעילה של גניבת עין, ולבקש צו מניעה ופיצוי כספי.
  בהצלחה.

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.