פניה לגורם מבטח מבלי לפגוע באפשרויות עתידיות לתבוע - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 18:12, 23 בינואר 2015

  בבית דין אזורי וארצי לעבודה, ניתן פסק דין לפיו ככל שיש טענות לגבי הגורם מבטח (קרן הפנסיה) אשר חורגות מהטענות שפורטו בכתב התביעה יש לתבוע אותם בהליך משפטי חדש. הטענות החורגות מכתב התביעה הינם בעיקר כי יש לשלול מהגורם המבטח את סמכותו לקבוע בדבר הזכאות של העמית החולה והנכה. השאלה היא: ככל שתוגש לגורם המבטח פניה מטעם העמית החולה- האם על מנת לשמור על מלוא הזכויות לתבוע בעתיד ולטעון בעתיד מחדש את הטענות שנטענו בהליכים בבית דין אזורי וארצי - יש לציין בפניה לגורם המבטח כי : מוגשים בזאת הטפסים וזאת מבלי לפגוע בכל טענה שנטענה בהליך באזורי ובהליך בארצי? תודה רבה

  השב
 • 14:27, 26 בינואר 2015

  שלום, יש טעם לפגם בפניה לגוף שת מבקשת שלא להכיר בסמכותו...הוספת משפט כזה יכולה להועיל לעתיד, אך אין היא מונעת לחלוטין טענה נגדית. בבית הדין הארצי לא נכתב שהפנייה עצמה לא תהווה הכרה בסמכות? אם כן, אז בסדר, ואם לא, אז במשפט תוסיפי ספציפית שזה לא רק מבלי לפגוע בכל טענה אלא, בכל טענה בכלל, ובשאלת הסמכות, בפרט.
  בהצלחה

  תגובה
 • 15:20, 26 בינואר 2015

  בפסק הדין בארצי לא הייתה כל התייחסות לעניין הסמכות.
  האם מעבר לכך שאוסיף משפט לפיו הפניה נעשת מבלי לפגוע בכל טענה בכלל ובשאלת הסמכות בפרט.
  נכון יהיה להוסיף משפט שאומר שהפניה נעשית למען הזהירות ועל מנת למנוע טענה של אי מיצוי הליכים?

  תגובה
 • 16:37, 27 בינואר 2015

  כן,
  שי

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.