ליקויים בדירה - נזילת מים מהגג - פורום שמאי מקרקעין

שאלה חדשה
 • בועז

  נשלח ע"יבועז 21:31, 20 בפברואר 2015

  שלום ברשותי דירה בקומה שלישית ואחרונה בבניין מגורים משותף . ( מעליי אין עוד דירות , אני הדירה האחרונה בבניין ). אני משכיר את הדירה לדיירים , הדיירים התקשרו אלי אתמול ואמרו לי שיש להם נזילה של מים מהתיקרה של הדירה , אני מחוייב לתקן את הליקויים בדירה ולכן הזמנתי איש מקצוע , והוא אמר לי שצריך לאטום את הגג של הבניין . אני רוצה לציין שהבניין הוא די ישן , אין ועד בית המטפל בבעיות , ואין עם מי לדבר . השאלה שלי היא כזאת . בגלל שהבעיה היא מהגג של הבניין , כל הדיירים צריכים להתשתתף בתיקון של הגג. מה אני צריך לעשות ? האם יש גוף המטפל בנזקים של הבניין במידה ואין עם מי לדבר מהדיירים ? ( מצידי שהגוף יתבע את כל הבניין ) מה אני צריך לעשות במצב שבו נתקלתי ? מצד אחד אני לא רוצה שהדיירים שלי יסבלו מהנזילה , מצד שני אני לא צריך לשלם לבד את התיקון כי הגג הבניין הוא משותף לכל הדיירים. לכן מה אני אמור לעשות ? תודה בועז .

  השב
 • 06:58, 21 בפברואר 2015

  קבל חוות דעת בכתב מאיש המקצוע שמקור הנזילה בגג המשותף.
  בקש הצעת נחיר בכתב מ2 בעלי מקצוע בתיקון הנזק המיידי והנדרש או הגולל. בתפריט זהה.
  הכן מכתבי הודעה לכל בעלי הדירות רשומים בטאבו כבעלי הבניין עלפי כתובתם הרשמית.
  צרף את דוח הנזק מועד הנזק. הצעות המחיר.
  הודעה שלך שעלפי חובתם החוקית ובהעדר ועד נבחר פעיל הם מחויבים בחלקם היחסי בתיקון. כל זאת עקב המיידיות בפתרון הבעיה ובהעדר ועד גם בתחזוקת הרכוש המשותף בכלל כמו זיפות הגג במידה ולא בוצע 5 שנים אחורה כך ניתן להניח.

  ותודיע שבמידה ולא ימציאו לידך את הכסף החלק היחסי למשל 20000 שח הצעת התיקון ו זיפות הגג רכוש משותף ל10 דירות. כל אחד 2000 שח.
  אז אתה תבצע ותממן זאת והם יתבעו.
  ההודעה חייבת להיות בדואר רשום ורצוי עם אישור מסירה.

  זו הדרך הרגילה.
  כדאי שאת המכתב ישלח עם ההצעות גם עורך דין במידה ולא ענו לך למכתב הראשון. או ישר עם מכתב מעורך דין . זה לעיתים עוזר יותר.
  יש לבחון את היסטורית הבניין. לגבי האם לבצע ציקון מיידי רק לתיקון הנזק בסכום קטן או לבצע תיקון מלא כולל זיפות במידה ולא נעשה שנים .
  תתייעץ עם עורך דין מומחה בכל מקרה לפני יישום הרעיון שכאן.
  בהצלחה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים מסילתי

  עו"ד חיים מסילתי,מנהל הפורום

  20:58, 23 בפברואר 2015

  ועד הבית אמור לרכז הטיפול ולשאת בעלותו כל שאכן מדובר ברכוש משותף.

  תגובה

הפורום יעסוק בתחום הנדל"ן הפרטי – רכישת דירה למגורים או לצורך השקעה ובתחום הנדל"ן המסחרי – בנייני משרדים, מרכזים מסחריים, קניונים, חנויות, מבנים תעשייתיים, מלונות וכו'.
בפורום תוכלו לשאול שאלות בתחום נדל"ן במגזר הפרטי ובמגזר העסקי, שווי שוק, ליקויי בנייה בנכס, תמ"א 38 ופינוי בינוי ועוד.