• 13 בספטמבר 2011

ביטול עיסקה לרכישת מטבח בטרם החל הייצור בפועל

שלום,
    ביצענו רכישת מטבח בחברת מטבחים גדולה. לאחר מספר ימים מביצוע ההזמנה התברר שיש בעיה בתכנון שבוצע ע"י מעצבת המטבחים. פנינו לחברה ע"מ לבצע תיקון בתכנון והפתרון שהם הציעו לא מתאים לנו, לא תכנונית ולא כספית (מדובר בתוספת כסף). יש לציין שבשלב זה מדובר בתכנון בלבד וטרם נחתמו התוכניות הסופיות לפני העברת המטבח לייצור בפועל. כאשר ביקשנו לבטל את העיסקה (ביום ה 14 מביצוע ההזמנה) הם טענו שהם לא כפופים לתקנות ביטול עיסקה מכוון שמדובר בתכנון לפי דרישות הלקוח. בעיון בתקנות רשום שהגבלת זכות הביטול היא לטובין שיוצרו במיוחד עבור הצרכן. ברור לחלוטין שהמטבח טרם יוצר מכוון שטרם בחרנו את הצבע וטרם חתמנו על התוכניות הסופיות כמתחייב בהזמנה.
    חברת המטבחים ביקשה דמי ביטול של 15% עבור הוצאותיה ובהמשך ירדה ל-10% דמי ביטול. כמו כן הם מתנים את ביטול העיסקה בחתימתי לתנאי הזה אחרת הם לא מבטלים ולא מחזירים לי כסף בכלל.
    1. האם חברת המטבחים צודקת שאין היא כפופה לתקנות ביטול עיסקה למרות שבתקנות ההגבלה לביטול היא רק אם הטובין יוצר. ובמקרה הנ"ל הייצור טרם בוצע.
    2. בחוזה לא מצויינים דמי הביטול בצורה מפורשת אלה בהערה כללית שבמקרה של ביטול יגבו דמי ביטול בהתאם להוצאות החברה. האם לא מדובר בהפרת גילוי נאות שכן הם יכולים לטעון לדמי ביטול ככל העולה על דעתם. והאם הם לא אמורים לספק לי הוכחה על הוצאותיהם שבעבורם נדרשים דמי ביטול?
    3. האם ההתנייה שלהם לביטול העיסקה שאני אחתום על אישור לגביית דמי הביטול, שאני חושב שאינם במקום, ואף מופרזים, הינה חוקית? האם מותר להם להחזיק את כל הסכום כאמצעי לחץ נגדי ע"מ שאחתום, הרי טענתם לדמי ביטול של 10% והם מחזיקים בכל הסכום.
    4. אם אחתום ע"מ לקבל לידי את 90% מהכסף, האם הדבר יחשב כהודאתי לדבר וימנע ממני בעתיד אפשרות להגיש תביעה להשבת 10% הנותרים?

13 בספטמבר 2011
  • 7 בינואר 2015

ביטול עיסקה לרכישת מטבח בטרם החל הייצור בפועל

היי
    אשמח מאוד באם יינתן לי טלפון או מייל של אילן
    אני חווה כרגע מסכת יסורים בדיוק עם אותו סיפור
    ואשמח לדעת ולקבל הצעות כיצד לנהוג על מנת להשיב לפחות את חלק מכספי
    בברכה
    קרן מזור
    050668465

7 בינואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?