אתר אינטרנט RET וחנות MY STORE - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 18:30, 28 באפריל 2012

לפני כשבוע ראיתי בערוץ 2 השוואה בין אתרי אינטרנו, כמו - ZAP / RET ועוד. שם קיבל אתר RET המלצות. נכנסתי לבדוק ולהתרשם וזה מה שהיה. קניתי טלביזיה מחנות בשם MY STORE דרך אתר RET במחיר שהם פרסמו, הם קיבלו את כל פרטי האשראי והעסקה בוצעה במלואה. לאחר כיומיים התקשרו אלי מהחנות MY STORE ואמרו לי שביטלו לי את ההזמנה. שאלתי למה ובאיזה זכות אתם מבטלים עסקה בצורה חד צדדית, הם אמרו לי שהמחיר נמוך מידי ואם אני בכל זאת רוצה את הטלביזיה, אני יכול להוסיף כסף או להחליף בדגם אחר ולגבי ביטול העסקה הם טוענים שאין לי צד בעניין. לאחר שדברתי עם בעל החנות - ירון טל וכמובן קיבלתי את אותן תשובות, בדיוק כמו העובד שלו. ביקשתי את פרטי החנות (כתובת וכו`) כדי להגיש טופס - תביעות קטנות, ואז הילד התחיל ללכלך ``אני מקווה שיש לך המון כסף, אני אוהב את השטרות אדומים והמון`` ועוד המון דיבור מלוכלך של ילד שאני פשוט רק הקשבתי ולא הגבתי, כי מה שעבר לי בראש זה, שלאנשים כאלה אנחנו מוסרים את פרטי האשראי שלנו מבלי לדעת מי עומד בצד השני. עוד דבר נוסף על אתר RET שלאחר המקרה קיבלתי מהם תגובות חמורות לגבי חנות MY STORE והם אמרו שיסמנו את החנות שלו ב X גדול, כך שאף אחד לא יקנה מהם. אני הצעתי שיורידו אותו מהאתר ולא יתנו לאחד כזה במה, אך הם טוענים ``ככה אף אחד לא ידע שמדובר בחנות של נוכלים``, עדיף שתכתוב חוות דעת ותעלה לאתר. נכון לעכשיו (לאחר כשבוע), חנות MY STORE עדיין מופיעה באתר, אין X על החנות כדי שהצרכנים יזהרו ויותר מזה, משום מה אני לא מצליח להעלות חוות דעת. מה דעתכם עלי לעשות כנגד מקרה זה. תודה מראש.

השב
  • 10:20, 2 במאי 2012

זאת בעיה ידועה, אתרים מציגים מחיר נמוך כפתיון ואז שאתה משלים את הרכישה הם אומרים לך שאין במלאי וכו' ואם אתה רוצה לשדרג למשהו אחר. בלי קשר אם האתר קטן או גדול.

דרך אגב, זה גם קורה גם בזאפ, אבל המצב הוא כזה שאין להם אחריות כלשהי על החנויות. באותה מידה הוא גם יכל להציג את המחיר הזול בגוגל אז מה היית בא בטענות לגוגל? תנסה ללכת על תביעות קטנות יכול להיות שתצליח להוציא פיצויים שם

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.