דמי רישום ללימודים - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • שלום

נשלח ע"ישלום 02:11, 3 באוקטובר 2012

שלום רב התעניינתי בנוגע ללימודים במכללה חודש שעבר נציגת מכירות מטעם המכללה התקשרה אלי אחרי שהיא לא הרפתה בשכנועים ,היא לקחה כרטיס אשראי..בטענה שהיא רוצה לשמור לי מקום וגבתה ממני 350 שקלים ,אף על פי שהלימודים מתחילים רק בחודש דצמבר 4 חודשים לאחר מכן .לא חתמתי על כלום ,לאחר כשבועיים היא שלחה אלי טופס רישום הביתה ,שעליו לא חתמתי שאלתי היא 1) האם במידה ואני מבטל כחודשיים וחצי לפני תחילת הלימודים ,האם מגיע לי את דמי הרישום 350 שקלים, בחזרה? מהסיבות1)שזה זמן התראה מאוד ארוך2) לא חתמתי על כלום !,ובמהלך השיחה היא לא עברה איתי על הנהלים

השב
  • 09:08, 10 באוקטובר 2012

שלום רב,

תוכל לטעון שאינך חתום על הסכם וכי לא הובהרו לך תנאי ההתלקשרות במעמד תשלום דמי הרישום אולם מנגד עליך לדעת שגם אתה כצרכן חייב לברר את משמעות תשלום דמי הרישום וההשלכות של כך ולמעשה בהתנהגותך (כלומר בכך ששילמת את דמי הרישום) הבעת הסכמה ללמוד במקום זה.

ממליצה לפנות ולברר מה הם תנאי ביטול הרישום וקבלת דמי הרישום חזרה אם בכלל.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.