איחור בטיסה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • איריס

  נשלח ע"יאיריס 18:36, 10 בנובמבר 2012

  שלום, כנוסעת בטיסת קונטיננטל שהיתה אמורה לצאת ב 15.9 בבוקר ויצאה בסוף של דבר רק ב16.9 בחצות היינו מעל 36 שעות איחור כולל ערב חג ראש השנה שנאלצנו לבלות בשדה התעופה. לאחר שיצרנו קשר עם שירות לקוחות של החברה קיבלנו תשובה לקונית שנקבל תשובה לפניה כאשר הפיצוי הינו בהתאם לחוק הגנת הנוסע החדש. לפי מה שקראתי באינטרנט חברת התעופה היתה מחויבת לתת לנו כרטיס חלופי. ולהבנתי הטיסה ב 16.9 מהווה כרטיס חלופי. האם חברת התעופה אינה מחויבת לכל פיצוי על היומיים שבילינו בשדה, על היחס המחפיר ועל עוגנת הנפש שבה לא חגגנו את החג יחד עם בני משפחתנו שחיכו לנו בארב״ב? אני לא מצליחה להבין את ההגנה שהחוק בא לתת לי החוק כנוסעת. אודה לעזרתך. בברכה איריס

  השב
 • 11:02, 15 בנובמבר 2012

  שלום רב,

  מבינה מאד ליבך ומבינה את תסכולך. יחד עם זאת חרף הגנת החוק על הצרכן עדין ישנן נסיבות שבגינן החוק מוכן לסבול איחורים/עיכובים בשל נסיבות מיוחדות כגון תקלה טכנית שאינה ניתנת לצפיה.

  למרות זאת ניכר כי נגרם לך נזק ועוגמת נפש ואני ממליצה בחום לשקול הגשת תביעה קטנה כנגד החברה ולתבוע פיצוי בגין האמור.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.