החזר עבור טיפול שלא ניתן במלואו - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 15:19, 25 בנובמבר 2012

  שלום אשתי ביקשה לבצע הפלה יזומה באמצעות כדורים . התהליך מבוצע במרכז רפואי מורשה . התהליך כולל פגישה עם רופא נשים , ובעקבותיו מתן גלולות המפסיקות את ההריון . בתוך יומיים מנטילת הגלולות חוזרים לקבל עוד גלולות אשר מכווצות את הרחם ולמעשה משלימות את התהליך . נטילת הגלולות בשלב השני כרוכה באשפוז של כמה שעות ובהשגחה בתוך שבועיים מגיעים לרופא הנשים שמוודא שההריון נסתיים . לעיתים , התהליך "מצליח" ומסתיים אחרי מתן הגלולות הראשונות ואז אין צורך במתן עוד גלולות ובאשפוז ובהשגחה . במקרה שלנו , התהליך הסתיים מוקדם מן הצפוי ותוך יומיים ההריון הסתיים , והרופא במרכז הרפואי אישר זאת . מאחר ולא קיבלנו את כל "התהליך" - לא כדורים נוספים ולא אישפוז והשגחה , ביקשנו החזר מסויים . המוסד מסרב בתוקף וטוען שהשרות הוא הפסקת הריון ואותו קיבלנו . האם בקשתנו לזיכוי יחסי מוצדקת או שהשלמת התהליך היא הקובעת ? תודה מראש שרון

  השב
 • 13:37, 2 בדצמבר 2012

  שלום רב,

  ראשית צר לי על נסיבות פנייתך.

  שנית, יש לבחון את הסכם ההתקשרות עם המוסד הרפואי שכן נהיר לי מתשובתם שהשירות הרפואי אותו ביקשתם לקבל כולל בחובו מספר שלבים וסביר שיש בהסכם התייחסות לעניין זה.

  ככל ואין התייחסות לעניין בכללותו ושום התניה יש לפנות אל המוסד ולבקש לנהל מו"מ על החזר כספי בשל העובדה שרק חלק מהטיפול ניתן והתייתר הצורך בהמשך.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.