קבלת הודעות פרסומיות לפי חוק הספאם - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 15:31, 20 בדצמבר 2012

  שלום לכם, מאז חודש ינואר 2012 קיבלתי עשרות הודעות מטעם חברת תמי 4 כי עבר מועד החלפת החלפים ובשביל מים איכותיים לצלצל למספר כלשהו... מעולם לא רכשתי מתקן מים ואין לי מושג מדוע הם שולחים לי הודעות טקסט ניסתי להגיב כבר פעמים להודעת טקסט בבקשות שיסירו אותי מהרשימה ולא עשו כך והמשיכו לשלוח לי הודעות, אני רוצה לתבוע את החברה ע"פ חוק הספאם... השאלות שלי שלא מצאתי להן תשובות בחוק: 1. האם אני חייבת לקבל אישור מהם כי הם קיבלו הודעה שביקשתי להסיר עצמי מרשימת תפוצה? בינתיים אני מגיבה להודעות הטקסט שאני מקבלת אך אני מניחה שזה מערכת אוטומטית... האם אני צריכה לצלצל אליהם או לפעול בצורה כלשהי ע"מ לעמוד בתנאי החוק לקבלת פיצוי? 2. האם זה תוכן פרסומי? 3. במידה ויתכן ואני זכאית פיצוי כיצד עליי להמשיך לפעול?

  השב
 • 13:24, 25 בדצמבר 2012

  שלום רב,

  עליך לפנות בכתב אל החברה ולתאר את המסרים שאתה מקבל בניגוד לרצונך וללא הצדק מצידם.
  דרוש הפסקת משלוח המסרונים.
  סביר שאכן מדובר בטעות.
  אם לאחר ששלחת מכתבך זה כשבידך אישור מסירה של פקס או דואר רשום תוכל לפנות לביהמ"ש בתביעה למרות שהמסר טריקי ואיני בטוחה שהוא פרסומי אלא ניכר שהוא חלק משירות ומקורו בטעות, כך הם יטענו....

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.