תלונה בנושא של רכישת ריהוט - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 12:04, 9 בינואר 2013

  אנחנו קנינו ספה מביתילי, כשהיינו בחנות וקיבלנו שירות מהמוכרת ציינו בפירוש שאנחנו הורים לשתי בנות קטנות ולכן אנו צריכים משהו שיתאים לאורח חיים שלנו , המוכרת אמרה שעל מנת לנקות את הספה צריך בסך הכל להעביר מגבון ושזה בד סינטטי כך שאין בעיה. רכשנו את הספה, וכבר בימים הראשונים ראינו שיש בעיה בבד שלה ושההכוונה שלהם לא הייתה נכונה מבחינת אופן השימוש והניקוי בה, אמנם אנו לא אוכלים על ספה אבל אפילו ברמה של שיער רטוב/נזלת שקופה שבאה במגע עם הבד נוצר סוג של כתם וכשניסינו להעביר מגבון כפי שהורו לנו, הוא עשה כתם יותר גדול. בנוסף גילינו בשלב מסוים פגם בספה, היה ברזל קטן מתחת לריפוד, הוזמן רפד במיוחד אלינו הוא הוציא את הברזל והתנצל באותו הזמן שאלתי שוב כיצד מנקים את הספה והתשובה הייתה ב"מגבונים ללא אלכוהול" בדיוק כאלה שהשתמשנו, לא עברו כמה ימים וראינו שהמגבונים לא מתאימים לסוג הספה הזו התקשרנו לביתילי והתלוננו הם אמרו שישלחו מישהו לראות את זה, בפועל הם הזמינו מנקה ספות שהגיע על מנת לנקות את הספה, אכן הוא ראה שמהמגבון יוצר כתם גדול ולא רק זאת אחרי הניקוי של אותו מנקה ספות נשארו כתמים מהניקוי על הספה, ככל הנראה בגלל איכות הירודה של הבד של הספה. שלחנו לביתילי תמונות אחרי "הניקוי" ואמרנו שאנו לא מוכנים להישאר עם ספה שכל מגע של מים איתה יוצר כתם ושאנו לא מתכוונים להשתעבד לספה ושמבינתנו ההוראה שניתנה היא לנקות אותה עם מגבון, ביתילי לא מוכנים להחליף או להחזיר את הספה או הכסף, הם רוצים לשלוח לנו שוב את אותו מנקה ספות על מנת שיסביר לנו שיש חומרים מיוחדים לנקות סוג בד כזה, אנחנו הבהרנו להם שהם היו צריכים להסביר את זה במעמד המכירה, ולא אחרי. זה כמו להגיד שקונים מכונית מסוג מסויים, תשים דלק 95 שבעצם צריך דלק 96, לא הוסבר לנו שספה כזו דורשת טיפול מיוחד, אם היו מסבירים לנו, כמובן שלא היינו קונים אותה, אני קצת עיינתי בחוק להגנת הצרכן ואם אני לא טועה סעיף מספר 4 תומך בטענה שלנו.מה עושים במצב כזה?

  השב
 • 14:29, 14 בינואר 2013

  שלום רב,

  ממליצה לפנות בכתב אל הנהלת הרשת ולתאר את השתלשלות העניינים תוך שימת דגש על ההטעיה והנזק שנגרם לכם בכלל ואובדן ההנאה מהמוצר החדש בפרט.

  דרשו את החלפת הספה או קבלת פיצוי.

  ממליצה בנוסף להגיש תלונה במועצה הישראלית לצרכנות.

  אם לא יסתדר ניתן לשקול הגשת תביעה קטנה כנגד החנות.

  תגובה
 • 09:01, 15 בינואר 2013

  תודהרבה עידית, משום מה ביתילי אומרים שהם עונים בכתב רק למכתב שחתום עליו עורך דין, מה שמדהים בכל הסיפור שגם באחריות שלהם כתוב לנקות עם מטלית לחה, בפועל כל מפגש עם מים, יוצר כתם על הספה הזו, אנו ננסה לפעול פי עצתך ונראה איך מתקדם. תודה ויום נפלא.ענת

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.