• 9 בינואר 2013

  תלונה בנושא של רכישת ריהוט

  אנחנו קנינו ספה מביתילי, כשהיינו בחנות וקיבלנו שירות מהמוכרת ציינו בפירוש שאנחנו הורים לשתי בנות קטנות ולכן אנו צריכים משהו שיתאים לאורח חיים שלנו , המוכרת אמרה שעל מנת לנקות את הספה צריך בסך הכל להעביר מגבון ושזה בד סינטטי כך שאין בעיה. רכשנו את הספה, וכבר בימים הראשונים ראינו שיש בעיה בבד שלה ושההכוונה שלהם לא הייתה נכונה מבחינת אופן השימוש והניקוי בה, אמנם אנו לא אוכלים על ספה אבל אפילו ברמה של שיער רטוב/נזלת שקופה שבאה במגע עם הבד נוצר סוג של כתם וכשניסינו להעביר מגבון כפי שהורו לנו, הוא עשה כתם יותר גדול. בנוסף גילינו בשלב מסוים פגם בספה, היה ברזל קטן מתחת לריפוד, הוזמן רפד במיוחד אלינו הוא הוציא את הברזל והתנצל באותו הזמן שאלתי שוב כיצד מנקים את הספה והתשובה הייתה ב"מגבונים ללא אלכוהול" בדיוק כאלה שהשתמשנו, לא עברו כמה ימים וראינו שהמגבונים לא מתאימים לסוג הספה הזו התקשרנו לביתילי והתלוננו הם אמרו שישלחו מישהו לראות את זה, בפועל הם הזמינו מנקה ספות שהגיע על מנת לנקות את הספה, אכן הוא ראה שמהמגבון יוצר כתם גדול ולא רק זאת אחרי הניקוי של אותו מנקה ספות נשארו כתמים מהניקוי על הספה, ככל הנראה בגלל איכות הירודה של הבד של הספה.
  שלחנו לביתילי תמונות אחרי "הניקוי" ואמרנו שאנו לא מוכנים להישאר עם ספה שכל מגע של מים איתה יוצר כתם ושאנו לא מתכוונים להשתעבד לספה ושמבינתנו ההוראה שניתנה היא לנקות אותה עם מגבון, ביתילי לא מוכנים להחליף או להחזיר את הספה או הכסף, הם רוצים לשלוח לנו שוב את אותו מנקה ספות על מנת שיסביר לנו שיש חומרים מיוחדים לנקות סוג בד כזה, אנחנו הבהרנו להם שהם היו צריכים להסביר את זה במעמד המכירה, ולא אחרי. זה כמו להגיד שקונים מכונית מסוג מסויים, תשים דלק 95 שבעצם צריך דלק 96, לא הוסבר לנו שספה כזו דורשת טיפול מיוחד, אם היו מסבירים לנו, כמובן שלא היינו קונים אותה, אני קצת עיינתי בחוק להגנת הצרכן ואם אני לא טועה סעיף מספר 4 תומך בטענה שלנו.מה עושים במצב כזה?

  9 בינואר 2013
 • 14 בינואר 2013

  תלונה בנושא של רכישת ריהוט

  שלום רב,

  ממליצה לפנות בכתב אל הנהלת הרשת ולתאר את השתלשלות העניינים תוך שימת דגש על ההטעיה והנזק שנגרם לכם בכלל ואובדן ההנאה מהמוצר החדש בפרט.

  דרשו את החלפת הספה או קבלת פיצוי.

  ממליצה בנוסף להגיש תלונה במועצה הישראלית לצרכנות.

  אם לא יסתדר ניתן לשקול הגשת תביעה קטנה כנגד החנות.

  14 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?