• 14 בינואר 2013

  ביטול עסקת מכר באינטרנט

  שלום רב,
  ב 14/11/12 רכשתי זוג גרופון לארוחה זוגית ב"גאנקי בר" למבצע ארוחת בורגר לזוג, כשתוקף השובר הינו עד 14/2/13.
  ב 18/12 כשהלכתי עם בן זוגי לממש את השובר, המקום לא מצא חן בעיננו (חשבנו שמדובר בבר, עפ"י השם, אולם מצאתנו דוכן לממכר מזון פשוט). פניתי בבקשה לגרופון, לבטל את העיסקה, הואיל ולא מומשה, תגובתם היתה כי לא ניתן לבטל, מאחר ועברו 14 יום, ואם המקום לא מצא חן, אני יכולה "להעביר כמתנה לחבר/ה".
  מאחר והחוק לצערי לצידם, לא התווכחתי.
  ב 10/1/13 קיבלתי מייל מגרופון, בזו הלשון:
  לקוח/ה יקר/ה,
  תודה שרכשת שובר גרופון לעסקת ג'אנקי בר גבעתיים בכצנלסון: החל מ-25 ₪ בלבד לארוחת בורגר משובחת ליחיד, זוג או משפחה, עם 2 יח' מיני בורגר בקר, צ'יפס גדול ושתיה לסועד
  בעקבות שינוי ייעודו של המקום, לא תוכל לממש את השובר לארוחת המבורגר זוגית אלא ל- פיצה משפחתיות + תוספת לבחירתך.
  הפעם הרגשתי שבהחלט צודק יהיה לבטל את הגרופון, הואיל והתמורה בגינו השתנתה, אולם גרופון עומדים בעיקשותם, כי מאחר וחלפו 14 יום- אין אפשרות להזדכות בגינה.
  האם אני מחוייבת לקבל מוצר שונה משקניתי?
  האם גם הפעם החוק לצידם?
  המסעדה לא נהנתה מהכסף, מאחר ולא נפרע השובר, אני לא נהנית כי לא מימשתי את השובר, והכסף משתלשל ישירות לכיסו של גרופון, שנהנה בגדול.


  14 בינואר 2013
 • 14 בינואר 2013

  ביטול עסקת מכר באינטרנט

  שלום רב,

  אכן מקומם. יחד עם זאת יש לבחון את תנאי ההתקשרות ותנאי רכישת השובר, אני בטוחה שאם תחפשי היטב תמצאי מילים קטנות המבהירות שככל ויהא שינוי מצדך הם יכולים לשנות את השובר/המוצר.

  ממליצה לפנות בכתב אל החברה ולתאר את השתלשלות העניינים להביע את מורת רוחך ולדרוש את כספך חזרה או לכל הפחות את המוצר שרכשת.

  בד בבד ממליצה לשקול הגשת תלונה במועצה הישראלית לצרכנות.

  14 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?