• 19 בינואר 2013

מכשיר חשמלי - ביטול עסקה

שלום רב!

קרובת משפחה שלי רכשה בחברת “גלובל מדיק” מכשיר אורטופדי להפגת כאבי ברכיים בעלות כ- 2500 ש”ח ( ב- 3 תשלומים שווים ).
    העסקה נעשתה ב- 15.01.13.
    יש לה בעיות עם הברך והמוכר התחיל לשכנע אותה לקנות את המוצר...לא הצליחה “לעמוד בפיתוי” ורכשה את המוצר ( אישה מבוגרת....שלמה מיד בכרטיס אשראי)...
    באותו יום בבית התחרטה....פתאום הבינה שהסכום גבוה מידי ועשתה שטות שקנתה...ולא ניסתה את המכשיר ולא פתחה את האריזה ( אני רוצה לציין שהאריזה לא הייתה סגורה הרמטי כי המוכר פתח אותה להראות שכל הקומפלט נמצא באריזה וכל החלקים באריזה עטופים בפלסטיק ).
    מיד למחרת היא נסעה חזרה לחברה ובקשה להחזיר את המוצר ולבטל את העסקה בכרטיס האשראי ( שעוד לא ירד לה תשלום אחד אפילו....).
    על זה המוכר אמר שהם לא מחזירים את הכספים ויכולים לתת רק ואך זיכוי שתוכל לרכוש מוצרים אחרים כמו מכשירים אחרים או קוסמטיקה, או קרמים ( ב- 2500 ש”ח! ).
    התחילו לספר לה “סיפורים” גם לפי החוק וגם טכני הם לא יכולים לעשות ביטול עסקה!!!
    טכני??? לחייב טכני הם יכולים ולבטל טכני הם לא יכולים???
    אני יודעת שיש חוק החזרת כספים גם עבור מכשירים חשמליים באריזה מקורית ( שגם לא נפתחה בבית – הייתה פתוחה מראש ).
    ואני גם קראתי שאם המוכר לא מפרסם בצורה בולטת את מדיניות החזרת המוצרים שלו – אז יש לנו זכות לקבל כספים בחזרה ולבטל את העסקה – האם זה נכון?
    בחשבונית שנתנו לה וחתמה עליו רשום משפט הבא:
    “ הנני מסכים כי לא אהיה רשאי להשיב את המוצר שרכשתי לאחר שימוש כלשהו, וכי אין ולא תהא בידי אפשרות להשיב את המוצר מחמת אי התאמה.”.

היא לא ניסתה את המכשיר בבית ולא השתמשה בו כי בזמן הקניה שמו לה מכשיר תצוגתי וכבר ניסתה אותו במקום.
    ועכשיו המוכר אומר שבגלל שגם ניסתה את המכשיר במקום ולא אמרה שזה לא מתאים לה – הם לא יכולים לקחת את המוצר בחזרה ( שוב...ניסתה מכשיר אחר – תצוגתי...)

בקיצור נאמרו לנו כמה דברים בבד אחד:
    1) “ ניסתה במקום ולא אמרה שלא מתאים לה” ( איך בן אדם יכול להרגיש במקום מתאים או לא???)
    2) “לא חוקי להחזיר מכשיר חשמלי ולבטל את העסקה”.
    3) אין אפשרות טכנית לבטל את העסקה (! ).
    4) מכשיר חשמלי אורטופדי לא מחזירים גם באריזה מקורית כי “זה נחשב כהלבשה תחתונה! )???

איפה הגיון כאן?
    מה עלינו לעשות???
    לאן לפנות?

בתודה מראש ובברכת שבוע טוב!
    נטלי

19 בינואר 2013
  • 20 בינואר 2013

מכשיר חשמלי - ביטול עסקה

ערב טוב,

המקרה מאד חמור ואני ממליצה בחום לא לעבור לסדר יום!

אנא פנו בכתב אל השירות ותתארו את השתלשלות העניינים תוך שימת דגש על ניצול העובדה שמדובר באישה קשישה, העלמת מידע מהותי אודות פרטי העסקה, אי גילוי נאות בדבר תנאי ביטול העסקה וסירוב קבלת הודעת הביטול בניגוד להוראות חוק הגנת הצרכן. יש לציין שהעתק מוגש למועצה הישראלית לצרכנות ובפועל אכן הגישו תלונה באתר המועצה.

אם עדין יוותרו בסירובם יש בהחלט לשקול הגשת תביעה קטנה כנגדם.

20 בינואר 2013
    • 20 בינואר 2013

מכשיר חשמלי - ביטול עסקה-המשך בקשה

לעו"ד עידית פוליבודה שלום רב!

תודה לך על תשובתך המהירה ומפורטת!
      כמובן שאנו לא נעבור לסדר יום וכבר מחר אשלח מכתב רשום לחברה וגם למועצה הישראלית לצרכנות ( כי שוב דברתי עם החברה בטלפון ושוב קבלתי תשובה "לא" )...

תוכלי להודיע לי בבקשה מה יקרה אם אקבל תשובה ממועצה לצרכנות אחרי 14 יום מיום העסקה?
      אני מניחה שלא יענו לי מהר כ"כ - אני לא יחידה שם...
      האם זה אפשרי או יהיה מאוחר?
      ואם בכל זאת נצטרך להגיש תביעה לבית המשפט - זה גם צריך להיות במסגרת של 14 יום או ניתן להמתין לתשובה של מועצה לצרכנות וגם של החברה?
      כי לא נשאר לנו כ"כ הרבה זמן...עוד כשבוע ימים...

בתודה לך מראש ובברכה!
      נטלי

20 בינואר 2013
      • 21 בינואר 2013

מכשיר חשמלי - ביטול עסקה-המשך בקשה

שוב שלום,

אני ממליצה לשלוח הודעה בכתב על רצונכם לבטל את העסקה עשו זאת כעת ללא שיהוי. כך אתם עומדים בחובתכם לעמוד במסגרת הזמן הקצובה בחוק.

אם בקשתכם תתקבל אם לאו, שיתנו לכם תשובה בכתב. עד אז תרוויחו זמן.

21 בינואר 2013
        • 21 בינואר 2013

מכשיר חשמלי - שלחתי מכתב רשום לחברה היום

שלום לך עו"ד עידית פוליבודה!

תודה לך שוב על טיפולך המסור בבקשות שלי ושל כולנו כאן בפורום!
          היום שלחתי בדואר רשום מכתב לחברה עם הודעת ביטול העסקה.
          וגם שלחתי טופס תלונה למועצה לצרכנות.
          כל זה נעשה במסגרת של 14 יום, אבל...מה יהיה עם החברה לא יענו לי תוך 14 יום או לא יענו בכלל?
          וגם מועצה בטח לא תספיק לטפל בבקשתי למרות שקבלתי מהם מייל שתלונתי התקבלה ויש תאריך של היום.
          האם העובדה שאני שלחתי את המכתב לחברה וגם תלונה למועצה במסגרת 14 יום זה טוב לפי החוק?
          בתודה לך ובברכה!
          נטלי

21 בינואר 2013
          • 24 בינואר 2013

מכשיר חשמלי - שלחתי מכתב רשום לחברה היום

לעו"ד עידית פוליבודה שלום רב!
            בתאריך 19.01 כתבתי לך כאן על "המסע" של דודתי מול החברה שמכרה לה מכשיר חשמלי אורטופדי להפגת כאבי ברכיים בעלות כ- 2500 ש”ח.
            רק רציתי להזכיר כמה פרטים:
            דודתי רכשה את המכשיר ב- 15.01.13 בחברת GLOBAL MEDICשילמה בכרטיס הארשאי ב- 3 תשלומים ולמחרת הבינה שעשתה שטות וטעות, התקשרה ואפילו נסעה לשם כדי להחזיר את המכשיר.
            על זה בחברה נאמר לה ( בבד אחד ) המון דברים לא הגיונים שהם סותרים אחד את השני:
            1) לא מקבלים מכשירים אורטופדיים בחזרה כי זה נחשב כמו " הלבשה תחתונה".
            2) לט מחזירים כספים כי אין להם אפשרות טכני.
            3) אם מחזירים אז אך ורק בזיכוי שתקנה דברים אחרים בחברה.
            4) אולי כן הכניסה את המכשיר בבית בחשמל ויש להם דרך לבדוק זה - אז לא מחזירים שום דבר, אפילו זיכוי לא נותנים.
            5) לא רוצים בכלל לדבר איתנו, כי לפני שקנתה את המכשיר נתנו לה לנסות מכשיר תצוגתי והיא אמרה שהרגישה טוב יותר...אז אף אחד לא דחף לה את המכשיר ולה הכריח אותה לקנות - קנתה כי זה עזר לי ( מיד עזר...במקום....)
            בקיצור עשיתי כל מה שהמלצת לי:
            * כתבתי מכתב רשום לחברה על ביטול העסקה ושלחתי תלונה למועצה הישראלית לצרכנות.
            היום המכתה הגיע לחברה ומנכ"ל החברה התקשר אלי ואמר לי שלא מתכוון לשלוח לי תשובה בכתב ואני יכולה לפנות לבית המשפט כי הוא יודע מראש שהוא יזכה בבית המשפט כי יש לו הקלטות של כל השיחות שלנו שדברנו בטלפון, שהינו אצלו במשרד ואנו התנהגנו לא כראוי ושקרנו שלא השתמשנו במכשיר ובכלל התפרצנו למשרדו ללא הרשמה מראש.
            אני רוצה לציין שדודתי אישה מבוגרת וחולה מאוד התרגשה ואפילו בכתה שסתם זרקה כ"כ הרבה כסף למה שהיא לא צריכה ולמחרת התקשרה לחברה בעצמה ואמרה שהרופא שלה לא מרשה לה להשתמש במכשיר....מזה הם עשו מסקנה שהיא כן השתמשה במכשיר ואומרים שהקליטו את השיחה גם...

סליחה על השאלה כה ארוכה ואני מקוה שיהיה לך זמן לקרוא אותה עד הסוף...
            האם זה חוקי שהם אומרים שמקליטים כל השיחות שלנו, אפילו במשרד ( אולי סתם משקרים ) ומה עלי לעשות עכשיו? להמתין לטיפול של מועצה לצרכנות? או לרוץ לבית המשפט? אז הם מאיימים עלינו שנשלם עוד כל ההוצאות של החברה בבית המשפט.

תודה לך מראש!
            בברכה!
            נטלי

24 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?