• 26 בינואר 2013

המשך שאלה שעברה לדף אחר....תודה מראש!

לעו"ד עידית פוליבודה שלום רב!
    בתאריך 19.01 כתבתי לך כאן על "המסע" של דודתי מול החברה שמכרה לה מכשיר חשמלי אורטופדי להפגת כאבי ברכיים בעלות כ- 2500 ש”ח.
    רק רציתי להזכיר כמה פרטים:
    דודתי רכשה את המכשיר ב- 15.01.13 בחברת GLOBAL MEDICשילמה בכרטיס הארשאי ב- 3 תשלומים ולמחרת הבינה שעשתה שטות וטעות, התקשרה ואפילו נסעה לשם כדי להחזיר את המכשיר.
    על זה בחברה נאמר לה ( בבד אחד ) המון דברים לא הגיונים שהם סותרים אחד את השני:
    1) לא מקבלים מכשירים אורטופדיים בחזרה כי זה נחשב כמו " הלבשה תחתונה".
    2) לט מחזירים כספים כי אין להם אפשרות טכני.
    3) אם מחזירים אז אך ורק בזיכוי שתקנה דברים אחרים בחברה.
    4) אולי כן הכניסה את המכשיר בבית בחשמל ויש להם דרך לבדוק זה - אז לא מחזירים שום דבר, אפילו זיכוי לא נותנים.
    5) לא רוצים בכלל לדבר איתנו, כי לפני שקנתה את המכשיר נתנו לה לנסות מכשיר תצוגתי והיא אמרה שהרגישה טוב יותר...אז אף אחד לא דחף לה את המכשיר ולה הכריח אותה לקנות - קנתה כי זה עזר לי ( מיד עזר...במקום....)
    בקיצור עשיתי כל מה שהמלצת לי:
    * כתבתי מכתב רשום לחברה על ביטול העסקה ושלחתי תלונה למועצה הישראלית לצרכנות.
    היום המכתה הגיע לחברה ומנכ"ל החברה התקשר אלי ואמר לי שלא מתכוון לשלוח לי תשובה בכתב ואני יכולה לפנות לבית המשפט כי הוא יודע מראש שהוא יזכה בבית המשפט כי יש לו הקלטות של כל השיחות שלנו שדברנו בטלפון, שהינו אצלו במשרד ואנו התנהגנו לא כראוי ושקרנו שלא השתמשנו במכשיר ובכלל התפרצנו למשרדו ללא הרשמה מראש.
    אני רוצה לציין שדודתי אישה מבוגרת וחולה מאוד התרגשה ואפילו בכתה שסתם זרקה כ"כ הרבה כסף למה שהיא לא צריכה ולמחרת התקשרה לחברה בעצמה ואמרה שהרופא שלה לא מרשה לה להשתמש במכשיר....מזה הם עשו מסקנה שהיא כן השתמשה במכשיר ואומרים שהקליטו את השיחה גם...

סליחה על השאלה כה ארוכה ואני מקוה שיהיה לך זמן לקרוא אותה עד הסוף...
    האם זה חוקי שהם אומרים שמקליטים כל השיחות שלנו, אפילו במשרד ( אולי סתם משקרים ) ומה עלי לעשות עכשיו? להמתין לטיפול של מועצה לצרכנות? או לרוץ לבית המשפט? אז הם מאיימים עלינו שנשלם עוד כל ההוצאות של החברה בבית המשפט.

תודה לך מראש!
    בברכה!
    נטלי

26 בינואר 2013
  • 26 בינואר 2013

עוד כמה דברים נוספים בבקשה

אני גם רוצה שוב לציין שמדובר באישה מבוגרת וחולה...עכשיו כל הזמן יש לה קפיצות לחץ דם והיא מאוד בלחץ ובתסכול...נגרמה לה עוגמת נפש רבה מאוד..אני לא יודעת אם בסוף נגיע לבית המשפט לתביעות קטנות שלא כדאי גם לתבוע על עוגמת נפש...

אני רוצה שוב לחזור למה שכבר כתבתי קודם ( רק זה כבר עבר לדף אחר...) - דודתי לא פתחה אריזה כי האריזה היתה כבר פתוחה מראש, היא לא היתה סגורה הרמטית - בזמן המכירה המוכר ( שהוא גם מנכ"ל החברה ) פתח את האריזה להראות שכל החלקים של המוצר במקום. וגם שם האריזה לא היתה עטופה בניילון.
    עכשיו הם טוענים שדודתי אמרה להם בטלפון שהרופא שלה אסר עליה להשתמש במכשיר שאולי רק יזיק לה ומה זה עשו מסקנה שאכן הכניסה אותו לחשמל בבית והשתמשה בו ( וזה לא היה). בחברה נאמר לנו שיש להם מכשיר מיוחד שהם יכולים לחבר אותו למכשיר ולבדור האם היה בחשמל ואם יגלו שכן היה - נפסיד בבית המשפט. הם יבואו לבית המשפט עם כל הקלטות שיחות טלפוניות ושהיתה במשרד שלהם וגם עם מכשיר הבדיקה...
    כל זה נראה לי יותר מידי כבר...מקליטים בלי הודעה מראש, בודקים...מה הם יפרקו את המכשיר בבית המשפט??? איך אנו נוכל גם להוכיח ולדעת שזה לא הם שבודקים את המכשירים מתי שהם מקבלים אותם לפני מכירה? אולי מנסים ובודקים מוצרים לפני שמוכרים אותם...? איך בכלל כל זה ניתן להוכיח? מה עלינו לעשות?
    *** אגב מיום הראשון נאמר לנו שהם לא מבטלים עסקה, לא מחזירים כספים - אין להם אפשרות טכנית לביטול עסקה ( לחייב יש - לבטל אין...?), אין להם אפשרות חוקית לבטל עסקה...אמרו כל מיני דברים לא הגיונים בבד אחד...הסתבכו לגמרי בשקרים שלהם - רק לא להחזיר כספים ולהתפטר מאיתנו...אבל אני מתכוונת לוותר להם...
    עו"ד עחדית פוליבודה מה את ממליצה לעשות?

בתודה מראש שוב ושוב!
    שבת שלום!
    נטלי

26 בינואר 2013
    • 27 בינואר 2013

עוד כמה דברים נוספים בבקשה

שוב שלום,

סיפורך מקומם וניכר שיש צורך בהתערבות גורם חיצוני בדמות עו"ד.

ממליצה לפנות לאחד מסניפי שיל (=שירות יעוץ לאזרח) בארץ ולתאם פגישה עם עו"ד מתנדב.

27 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?