• 31 בינואר 2013

  בחינה לתביעה קטנה / ייצוגית

  אתמול בשעות הערב בקרתי בסניף המשביר.
  מטרת הגעתי לסניף הייתה רכישת נעלי בית לבן-זוגה של אימי, במהלך הביקור עברתי במחלקת גברים ראיתי מס' חולצות מעניינות וכן לקחתי 4 גופיות של FIX.
  השלט של נעלי הבית היו 56 ₪ (נמסר לי ע"י העובדת כי עליהם ישנה הנחה נוספת בת 56 ₪) על החולצות ניתנה הנחה של 60% לחברי מועדון ועל הגופיות 30% גם כן לחברי מועדון.
  הגעתי לקופה היה שם תור, המתנתי בסבלנות והלקוח שלפניי מעט התעכב בסוף הטיפול שלו צעק על הקופאית שהיא חצופה (לא הבנתי מדוע משום שלא הקשבתי לאינטראקציה בינם).
  הגיע תורי הקופאית עשתה חשבון שיצא 505 ₪, שילמתי ושמתי פעמיי לכוון היציאה, בדרך כשהסתכלתי על החשבון ראיתי כי המחיר של נעלי הבית 70 ₪ ועליהם רק 20% הנחה (56 ₪ בסופו של דבר).
  ניגשתי לקופאית והסברתי כי קיימת טעות בח-ן הסברתי מהי הטעות אך הקופאית במקום להיות שירותית ולהסביר את הפרטים קראה בתקיפות כלפיי "קודם כל תלמד לקרוא חשבון" ניגשתי לעמדת הנעליים והבאתי את השילוט והראיתי כי השילוט שעומד מעל עמדת הנעליים מטעה משום שאכן כתוב שהמחיר הוא 56 ₪ אך עם זאת נמסר לי כי על סכום זה יש 30% הנחה ובכלל השילוט אינו עומד בחוק התמ"ת להגינות צרכנים.
  הקופאית המשיכה לדבר אליי (כשעיניה מופנות כלפי מטה) באופן לא שירותי לאחר כמה שניות שניסיתי להבהיר את עמדתי ולא יכולתי כי לא ניתנה לי האפשרות "להשחיל מילה" החלטתי לבטל את העסקה.
  הקופאית בקשה שאמתין ללאוניד מנהל הסניף כך עשיתי (עצבני ומרוט) לאחר המתנה של כמה דק' ומס' שיחות ללאוניד שלא הבין שלקוח ממתין לו הגיע "המנהל", בתחילה בקשתי להבין היכן למדה הקופאית להעניק שירות שכזה (שירות איום ונורא!!) לאוניד בקש לרגע להבין על מה מדובר.
  הסברתי כי קיים שילוט מטעה ועל השילוט חייב להיות ציון המחיר המלא ההנחה והמחיר לאחר ההנחה, לאוניד קבע מיידית שאני טועה, הסברתי כי אני מנהל בכיר בנושא צרכנות שנים רבות אך לאוניד בשלו (תעשה מה שאתה רוצה תתבע!) הייתי המום!! מנהל שכזה אפילו לא חושב לרגע "אולי הלקוח צודק?" אולי צריך לבדוק הייתי המום!
  מיד בקשתי מלאוניד לבטל לי את העסקה ולהשיב לי את כספי לאוניד (שמתחילת שיחתנו הפרונטאלית פשוט נאטם כלפיי במקום להביע אמפטיות) ואמר "אין בעיה נבטל לך את הרכישה, מכאן החל לאוניד לבטל את העסקה ואני חזרתי על כך שמדובר בעברה על החוק אך לאוניד בשלו אטום (בלשון המעטה) חזרתי והסברתי כי גם השירות של הקופאית היה איום ונורא אך לאוניד לא מקשיב (כאילו רוצה לסיים את הביטול הזה ושאעוף) בקשתי לשוחח עם מנהל בכיר מעליו אך אמר שאין דבר כזה אלא רק שירות לקוחות, כתבתי ללאוניד את הטלפון שלי על פתק על-מנת שמישהו מפניות הציבור / מנהל בכיר יחזור אליי אך כשמסרתי לו את הפתק זרק אותו מולי לפח ואמר לי "לא היית צריך לרשום כי אף אחד לא יחזור אליך"
  הייתי המום מהדרך ומהחוצפה, אני מתכוון לתבוע את בכפוף לחוק על הטעיה מלבד לכך בנוגע לשירות אני שם לי ליעד לפרסם את המקרה בכל מדיה אפשרית וזאת רק על היחס שיכול היה להיות שירותי יותר ולסיים את הסאגה.
  אם יש מנהל כזה אז למה שהעודים לא יתייחסו ככה!?
  שוקל תביעה אישית ודאי בחינה ייצוגית אם נכון


  31 בינואר 2013
 • 10 בפברואר 2013

  בחינה לתביעה קטנה / ייצוגית

  שלום רב,

  אכן ניכר שהיתה הטעיה מקווה שצילמת את השלט. ממליצה לפנות בתלונה אל המועצה הישראלית לצרכנות ואף לפנות בכתב אל הנהלת המשביר לצרכן ולדרוש פיצוי והתנצלות.

  10 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?