מחיר מטעה למוצר - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • שירלי כחלון

  נשלח ע"ישירלי כחלון 07:42, 5 בפברואר 2013

  בוקר טוב שאלתי היא: אתמול רציתי לרכוש בסופר מוצר (שקדי מרק) , שבשלט המחיר הופיע 10 ש"ח. היו שני סוגי מוצר תחת אותו השלט - אריזה רגילה ואריזה כנ"ל עם תוספת קלפים (מבחינת המוצר - מוצר זהה). בחרתי את האריזה עם תוספת הקלפים וחוייבתי במחיר מלא. ניגשתי לקופאית הראשית והיא טענה שזו טעות ורק האריזה ללא הקלפים במחיר המבצע. היא לא רצתה לתת לי את האריזה שבחרתי בטענה כי נעשתה טעות. אני מכירה שהחוק אומר שהמחיר שבו המוכר מפרסם מוצר, הוא המחיר הקובע וזה לא צריך לעניין את הצרכן אם מדובר על טעות מצידם. האם אני צודקת? תודה מראש, שירלי

  השב
 • 16:35, 10 בפברואר 2013

  שלום רב,

  אכן החוק קובע שהצרכן ישלם את המחיר המפורסם על המוצר ולא המחיר המופיע בקופה. יחד עם זאת החוק מתייחס למדבקה של מחיר המודבקת על המוצר והנסיבות המתוארות בפנייתך מעידות על הטעיה.

  ממליצה לא לוותר ולפנות בכתב אל הנהלת הסופר לתאר את השתלשלות העניינים, אם צילמת לצרף תמונה ולדרוש פיצוי בגין ההטעיה ועוגמת הנפש.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.