• 6 בפברואר 2013

  ביטול עסקה בגרופון

  הזמנתי שני שוברי עיסוי בגרופון שפרסמו מכון לעיסוי וטיפולי יופי במטרה שאני ואמי נוכל לעבור שני טיפולים מקבילים באותו הזמן.
  מיד אחרי שרכשתי את הגרופון התקשרתי לבית העסק ולא היה מענה, ניסיתי כעבור כמה ימים ושוב לא היה מענה וחוזר חלילה - עד שלאחר כחודש ושלושה ימים חזרה אליי בעלת העסק ואמרה שהייתה בחו"ל ולכן העסק היה סגור.
  לאחר ששוחחנו הבנתי כי המקום אינו מכון והיא מטפלת אחת פרטית ואין אפשרות שאני ואמי נעבור את הטיפולים במקביל ולכן ביקשתי ממנה לבטל את העסקה והיא הסכימה איתי אך אמרה שעל מנת לעשות זאת עליי לפנות לגרופון והם יצרו איתה קשר ויקבלו את אישורה.
  כאשר פניתי לגרופון נאמר לי כי אין שום אפשרות לבטל את העסקה כי עברו יותר מ14 ימים.
  לאחר שהסברתי להם שזאת לא הייתה אשמתי כי לא היה מענה ולכן לא עמדתי ב"דד ליין" לביטול העסקה נעניתי בשלילה ובסירוב והפתרון שהוצע היה שאני יכולה להעביר את השובר למישהו אחר במתנה.
  האם יש חוק שמגן על הצרכן במקרה שכזה - שבעל העסק פרסם את העסק אך לא היה בארץ ע"מ לתת מענה כשהתשלום לשובר נעשה בעת הפרסום?

  6 בפברואר 2013
 • 10 בפברואר 2013

  ביטול עסקה בגרופון

  שלום רב,

  אכן יש בעייתיות בנסיבות המתוארות יחד עם זאת על הנייר ולפי החוק היבש יש צדק בדברי גרופון.
  יחד עם זאת אני סבורה שהיתה גם הטעיה מצידם כשלא הבהירו שלא ניתן להגיע ליום כיף ולבצע טיפול זוגי ולפיכך ממליצה לעמוד על זכותך לקבל זיכוי או את כספך חזרה חרף העובדה שחלפו מניין הימים לביטול.

  10 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?