ביטול עסקה בגרופון - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • דורית

נשלח ע"ידורית 20:38, 6 בפברואר 2013

הזמנתי שני שוברי עיסוי בגרופון שפרסמו מכון לעיסוי וטיפולי יופי במטרה שאני ואמי נוכל לעבור שני טיפולים מקבילים באותו הזמן. מיד אחרי שרכשתי את הגרופון התקשרתי לבית העסק ולא היה מענה, ניסיתי כעבור כמה ימים ושוב לא היה מענה וחוזר חלילה - עד שלאחר כחודש ושלושה ימים חזרה אליי בעלת העסק ואמרה שהייתה בחו"ל ולכן העסק היה סגור. לאחר ששוחחנו הבנתי כי המקום אינו מכון והיא מטפלת אחת פרטית ואין אפשרות שאני ואמי נעבור את הטיפולים במקביל ולכן ביקשתי ממנה לבטל את העסקה והיא הסכימה איתי אך אמרה שעל מנת לעשות זאת עליי לפנות לגרופון והם יצרו איתה קשר ויקבלו את אישורה. כאשר פניתי לגרופון נאמר לי כי אין שום אפשרות לבטל את העסקה כי עברו יותר מ14 ימים. לאחר שהסברתי להם שזאת לא הייתה אשמתי כי לא היה מענה ולכן לא עמדתי ב"דד ליין" לביטול העסקה נעניתי בשלילה ובסירוב והפתרון שהוצע היה שאני יכולה להעביר את השובר למישהו אחר במתנה. האם יש חוק שמגן על הצרכן במקרה שכזה - שבעל העסק פרסם את העסק אך לא היה בארץ ע"מ לתת מענה כשהתשלום לשובר נעשה בעת הפרסום?

השב
  • 16:38, 10 בפברואר 2013

שלום רב,

אכן יש בעייתיות בנסיבות המתוארות יחד עם זאת על הנייר ולפי החוק היבש יש צדק בדברי גרופון.
    יחד עם זאת אני סבורה שהיתה גם הטעיה מצידם כשלא הבהירו שלא ניתן להגיע ליום כיף ולבצע טיפול זוגי ולפיכך ממליצה לעמוד על זכותך לקבל זיכוי או את כספך חזרה חרף העובדה שחלפו מניין הימים לביטול.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.