הכחשת עסקה על ידי לקוח - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 02:50, 8 בפברואר 2013

  עירית שלום רב, אני בעל בית הארחה שעובד עם תיירים מחו"ל. לעיתים מוגשת הכחשה של תייר על עסקה מרחוק (רוב ההזמנות מבוצעות באינטרנט דרך אתרי התיירות הגדולים בעולם) ולמרות שאני מציג מסמכים המראים בוודאות כי הלקוח הוא זה שביצע את העסקה ,מתקבלת עמדת הלקוח בטענה כי על פי חוק כרטיסי חיוב ,מחוייבת חברת האשראי להחזיר ללקוח את הסכום במידה והוא מכחיש את העסקה. יחד עם זאת, קרו לי כבר מספר פעמים שהכחשתי אני עסקה ובית העסק הביע את עמדתו ועמדתו נתקבלה בטענה כי "בית העסק הציג מסמכים המעידים על כך שהעסקה בוצעה בהתאם לבקשתו של הלקוח" וטיעוניי כי חברת האשראי מחויבת להחזיר לי את הסכום הנ"ל היות ואינני מזהה את העסקה לא הועילו. איך הדברים הנ"ל מתיישבים לטעמך? רב תודות.

  השב
 • 17:35, 10 בפברואר 2013

  שלום רב,

  אכן סיפורך נשמע תמוה ומקומם שכן יש כאן איפה ואיפה לא מוצדקים.

  ממליצה לפנות אל חברת האשראי ולבקש הבהרה בכתב אודות נסיבות המקרים הקונקרטים שבהם לא התקבלה עמדתך או שלא פנו אליך בבקשה לקבל אותה.
  דרוש התחייבות בכתב כתנאי להמשך ההתקשרות, שבפעם הבאה שמקרה כזה חוזר להביע את עמדתך ולהציג את האסמכתאות המתאימות על מנת להצדיק את טענתך.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.