מנוי לג'יידייט - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • אילה

נשלח ע"יאילה 22:33, 11 בפברואר 2013

שלום. הייתי מנויה לאתר היכרויות ג'יידייט - מנוי של חצי שנה שמתחדש אוטומטית. התקשרתי וביקשתי לא לחדש אוטומטית. שבוע לפני שהסתיים המנוי הופיע לי הודעה על חצי מסך שהמנוי עומד להסתיים עם סופרלטיבים למה כדאי לחדשו... כל פעם נאלצתי להוריד את ההודעה (בריבוע הX למעלה). ביום שישי אחה"צ היה היום האחרון (הקפידו להודיע לי בשיטתיות)למנוי. הייתה רובריקה "לחידוש המנוי אוטומטית" אמרתי אני אכנס לראות מה הם מציעים... חשבתי שיהיה כמו הסבר על האופציות ואפשרויות בחירה, אך באופן מקומם בשניה שלחצתי על הרובריקה קיבלתי הודעה על המסך "המנוי שלך חודש". ללא שאלה כמו "את בטוחה" האם לבצע את העסקה" וכיו"ב. מיד התקשרתי ומשרדיהם היו סגורים. שלחתי מייל בו הסברתי שאני לא מעוניינת בחידוש המנוי והסברתי שנעשתה טעות, ולכן גם לא אשתמש בו במהלך הסופ"ש ומבקשת לבטל את החיוב. עד יום שני בערב לא קיבלתי מהם תשובה, וכאשר התקשרתי הם טוענים שלא ניתן לבטל מאחר שלחצתי במודע לחידוש אוטומטי, וככה זזה עובד, זו המדיניות של החברה וכו'. הם גם לא מוכנים לכתוב לי מכתב תשובה כיון שבשיחת הטלפון הזו למעשה קיבלתי את התשובה ובאף מקום לא כתוב שהם מחוייבים לענות לי במייל חוזר. למרות שהסכום אינו גבוה, זה עניין של עקרון ומקומם אותי. אשמח לתשובה האם החוק לצידם ומה החוק בכלל לגבי ביטול מנוי באתרי אינטרנט. תודה מראש :)

השב
  • 13:59, 14 בפברואר 2013

שלום רב,

לצערי הרב מפנייתך ניכר שלחצת על הכפתור אשר אכן מעיד על רצונך לחדש המינוי..... וחרף העובדה שזאת לא היתה כוונתך יש בעיה להוכיח אחרת מהרגע שלחצת על הכפתור דנן.

יחד עם זאת החוק מתיר לך לבטל את העסקה והחידוש בכפוף לתנאי הביטול הקבועים בהסכם ההתקשרות בניכם, חפשי באתר שלהם את ההסכם.

כמו כן פני אל החברה בכתב תתארי את השתלשלות העניינים ונסי לנהל מו"מ על גובה דמי הביטול לנוכח ההטעיה ואי הבנתך שהיתה בתום לב.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.