מכשיר חשמלי אורתופדי - ביטול העסקה שלא מתבטלת...הסיפור שלא נגמר... - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 02:07, 12 בפברואר 2013

שלום רב לעידית פוליבודה! בזמנו כתבתי לך על העסקה עם חברת גלובל מדיק שמכרה לדודתי מכשיר אורתופדי חשמלי נגד כאבים בברכיים ב- 2500 ש"ח וכאשר דודתי למחרת התחרטה ורצתה להחזיר את המכשיר ולבטל העסקה הם לא רצו לדבר איתה וגרשו אותה מהמשרד של מנכ"ל החברה כי "היא הגיעה ללא קביעת תור מראש" - כדי לדבר על ביטול עסקה צריך לקבוע תור מראש...אז יעברו 14 ימים מיום הקניה ויגידו שכבר מאוחר...אז לא רצתה להמתין ופחדה שיעברו 14 יום ונסעה לשם ללא תור...הצליחה להיכנס למשרד של אותו מנכ"ל שמכר לה את המכשיר בעצמו וגורשה משם ללא תוצאות כי "התפרצה למשרדו ללא הזמנה".... דודתי אישה מבוגרת "לא עמדה בפיתוי" וקנתה את המכשיר ש"דחפו" לה אותו...כך ניתן להגיד...היא לא השתמשה במכשיר ולא פתחה את האריזה כי האריזה היתה כבר פתוחה מראש ולא סגורה הרמטי... אבל היא אמרה דבר אחד שהתקשרה למחרת: שרופא המטפל שלה אסר עליה להשתמש במכשירים שהיא לא מכירה אותם - וזה היה האמת...וזה היה אסור להגיד כי בטופס שהחתימו אותה כתוב שחברה אינה אחראית עם יש בעיות רפואיות בהמשך הטיפול...מזה החברה עשתה מסקנה שהיא אכן השתמשה במכשיר ולא רוצים להחזיר את כספה ולבטל העסקה...אני שלחתי תלונה למועצה לצרכנות וגם חושבת להגיש תביעה לבית המשפט...כל זה אמרתי למנכ"ל הברה... היום התקשר אלי בפעם הנוספת ואמר שגם לא ישב בחיבוק ידיים ואם אנו נפסיד במשפט הוא מתכוון להגיש תביעה נגדי אישי ושאפסיק להשתולל ולהגיש תלונות למועצה או לגוף אחר - רק ואך בית המשפט! שאין לי שום זכות להגיש תלונות לגופים אחרים שמטפלים בצרכנות לפני בית המשפט - רק אחרי...מה זה? נראה לי לא אמיתי...נראה לי לא הגיוני...אסור להתלונן לחברה שלא רוצה לבטל העסקה וגם לא רוצה לדבר עם לקוח? אני גם שלחתי להם מכתב על ביטול העסקה במסגרת 14 יום... האם אני באמת מסתכנת כאן במשהו אם נפסיד? במה כבר אפשר לתבוע אותי? בדבר שאני מחפשת צדק?? זכותי המלאה לפנות לגופים שמטפלים בצרכנות? בתודה מראש! נטלי

השב
  • 11:26, 13 בפברואר 2013

אם קשה לתת מענה לכל הסיפור שלי אבקשך לענות לי רק לשאלה אחת:
    בבקשה רק שאלה אחד:

האם יש זכות לחברה להגיש תביע נגד אישית במקרה ומפסידים בבית המשפט - על זה שאני פונה למועצה לצרכנות ועוד לגופים נוספים שמטפלים בעניין צרכנות ומפרסמת שם החברה...בלי שם החברה אי אפשר להגיש תלונות למועצה או לגוף צרכנות אחר...נכון?
    בבקשה מה החוק אומר? אני יכולה להסתבך עם תביעה נגדי אישי כפי שמנהל החברה מאיים עלי?
    תודה לך מראש!

תגובה
  • 15:59, 14 בפברואר 2013

שוב שלום,

ניכרת התייחסות לא עניינית ובריונית כנגדך בניסיון להפעיל עליך לחץ שתרדי מפניה לערכאה שיפוטית בעניין זה.

אינך צריכה לחשוש וזכותך להלין על התנהלות לא תקינה של החברה כלפי אישה מבוגרת תוך ניצול מצבה לרעה.

אשמח לייצג אותך בכל תביעה אישית שתוגש נגדך בגין העניין דנן. אני כאן והרגישי חופשי לפנות אליי באופן אישי אם תהיה התפתחות כזאת.

תלונתך וטענותיך צודקות ומקוממות וטוב היה לו במקום לתקוף ולאיים היה הנציג/מנהל בוחן את טענותיך לגופן ומקבל אחריות במידת הצורך ואולי אף היה מבקש סליחה ומתנצל.

חבל שלא כך הם פני הדברים והעניין מצער מאד.

תגובה
  • 23:46, 14 בפברואר 2013

לעידית פוליבודה שלום וברכה!

את לא מתארת לעצמך כמה אני שמחה ומאושרת לקבל תשובה כ"כ אדיבה שלך והתייחסות כ"כ טובה!!!
    אני מאוד מודה לך על כך!
    החברה מנסה להפחיד אותי ללא הפסקה...כותב לי מיילים וגם מתקשר ואומר שממתין בקוצר רוח למשפט כי שם הצדק יהיה לצידו..."מצפצף" על כל הארגונים שמטפלים בצרכנות ואין לי מה לפנות לשם כי זה לא חוקי...רק עם פסיקת בית המשפט ביד יש לי זכות לפנות לכל מיני ארגונים...
    כמובן ממשיך לאיים שיתבע אותי אישית במקרה ויזכה בבית המשפט ויש לו המון הקלטות והוכחות...אין לי מושג מה הקליט כבר...שהינו במשרדו גורשנו משם למשרד השני ובמשרד השני נאמר לנו שמגיע לנו זיכוי ולא החזר שכעבור יומיים כבר זה נעלם מהפרק...היה עוד דבר מוזר מאוד בהצעה שהמנכ"ל הציע לי כפשרה...אפשר לשלוח לך מייל?
    תודה לך שוב מכל הלב!
    מאחלת לך סופשבוע מקסים!
    בברכה,
    נטלי :))

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.