סליחה..."נולדה" לי שאלה - בקשר אותו מכשיר חשמלי אורטופדי - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 10:58, 20 בפברואר 2013

שלום רב לעו"ד עידית פוליבודה. סליחה שאני מופיעה בדי פעם עם שאלות חדשות ואולי קצת מצחיקות... אבל פתאום "נולדה" לי שאלה חדשה: האם קיים חוק שמכשיר אורטופדי חשמלי ( נגד כאבים בברכיים ) נחשב כי "הלבשה תחתונה" ולא ניתן להחזרה כפי שנאמר לנו בחברה? האם בכלל יש חוק שאומר שלא ניתן להחזיר מכשיר חשמלי אם זה מכשיר רפואי או אורתופדי? לא נתקלתי בשום מקום שיש חוק כזה...אבל כדי להיות בטוחים שנלך לבית המשפט ולא יגידו לנו מיד שאנו הולכים נגד החוק? אולי לא הסברתי את עצמי נכון ולא שמתי דגש על זה שהמכשיר שדודתי רכשה - מכשיר אורטופדי נגד כאבים בברכיים ששמים אותו לברך? האם יש חוק כזה לגבי מכשירים חשמלים אורטופדיים??? תודה לך מראש! וסליחה על השאלה... נטלי

השב
  • 13:02, 21 בפברואר 2013

שלום רב,

זה בסדר הרגישי נוח לפנות בכל שאלה שצצה לך מפעם לפעם.

ככל ועסקינן במכשיר חשמלי והוא חובר לחשמל אזי לא ניתן לקבל החזר כספי יחד עם זאת הנסיבות של דודתך והמקרה דנן הם הרבה מעבר לביטול עסקה שכן עסקינן בניצול תמימות ואף מעבר לכך.

ממליצה לפנות אל אמון הציבור או המועצה הישראלית לצרכנות לקבלת עזרתם בעניין זה.

לי לא ידוע שמכשיר חשמלי כזה עונה על הגדרת המונח הלבשה תחתונה.

ייתכן ונדרשת פרשנות של ביהמ"ש ולא יהא מנוס מפניה אליו בבקשה לקבל פרשנות.

תגובה
  • 01:22, 25 בפברואר 2013

לעו"ד עידית פוליבודה שלום רב וברכה!

שוב ושוב תודה לך על היחס המדהים!

אני כמובן כבר פניתי למועצה לצרכנות אך עבר כבר יותר מחודש ימים והם עדיין לא התחילו לטפל בעניין - אני מבינה יש להם הרבה פניות.
    אז פניתי לאמון הציבור וכעבור יומיים קבלתי מהם תשובה שהם כבר שלחו מכתב לבית העסק!
    ועכשיו זה עבר לטיפול אמון הציבור.
    האם לאמון הציבור יש פחות כח מהמועצה לצרכנות?
    ראיתי שכתבו לבית העסק לתת תשובה תוך 10 ימים....מחר 10 ימים יעברו....מקוה לקבל תשובה מאמון הציבור.
    אבל...מה קורה אם בית העסק בכלל לא מתייחס לפניות אמון הציבור? לא תשובה חיובית ולא שלילית? אמון הציבור יכול להמשיך לטפל בעניין או סוגרים את התיק וזהו? יש להם כח מול בתי העסק שכך מתייחסים לצרכנים?
    בתודה לך שוב ובברכת לילה טוב!
    נטלי :)

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.