ביטול עסקה עם צלם אירועים - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • איתמר אליהו

  נשלח ע"יאיתמר אליהו 11:03, 21 בפברואר 2013

  שלום אני איתמר אליהו ואני מונה אלייך בהקשר להודעה שראיתי בפורום בקשר לביטול עסקה עם צלם ארועים. אז כמוכן נפגשנו עם צלם התרשמנו לטובה מהאומנות שלו והחלטנו לחתום עימו. לאחר מספר שבועות מסיבות כאלו ואחרות. בעיקר תקציביות פנינו לצלם בבקשת ביטול העסקה בשל המחיר הגבוהה. למרות שבחוזה שחתמנו לא הוזכרו כלל דמי ביטול הוא דורש מאיתנו 40% מהסכום ביום החתימה. רציתי לדעת האם זה תקף. כלומר במקרה ולא מוזכר בהסכם סעיף על דמי ביטול האם יש סכום קבוע בחוק כדמי ביטול? איתמר

  השב
 • 13:07, 21 בפברואר 2013

  שלום רב,

  השאלה שלך נוגעת לעניין הסכמי וישבהחלט לבחון את הסכם ההתקשרות שלכם עימו וככל ואין התייחסות לדמי ביטול אזי הוא אינו יכול באופן שרירותי לדרוש סכום כראות עיניו ויהא עליו להצדיק דרישתו זו לרבות הסמיכות למועד האירוע, גובה דמי ביטול שנוהג לקבל במקרים דומים.

  ככל ובמעמד ההתקשרות הצלם לא העמיד את כל תנאי ההתקשרות אזי הוא לא מילא את חובתו לגילוי נאות ולפיכך אינכם כפופים לתשלום שרירותי.

  יחד עם זאת מקובל במעמד הודעת הביטול לשלם דמי ביטול.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.