• 26 בפברואר 2013

  תביעה נגד סוכנות נביעות שמכרה לנו כרטיס מופקע

  שלום.
  אשתי בקשה מטיולי אלון (איתם אנו עובדים כבר זמן רב וסמכנו עליהם) כרטיס מהארץ לוינה, מוינה לניו יורק, ניו יורק לסן פרנסיסקו, סן פרנסיסקו לניו זילנד ומניו זילנד חזרה ארצה.
  הסוכנת הציעה מיד כרטיס "סביב העולם" והסבירה שזו האופציה הטובה ביותר, והמחיר הטוב ביותר שהציעה לנו היה 4500$.
  לאחר שאשתי הגיעה לניו יורק מישהו אמר לה שמכרו לה כרטיס מטורף, ולמה היא לא טסה חזרה דרך ארה"ב לארץ. בדיקות חוזרות ונשנות של מחירי הכרטיס אילו לא היה "סביב העולם" אלא טיסה לניו יורק וחזרה, כשבאמצע יש טיסה מארה"ב לניו-זילנד וחזרה מגיעה תמיד למחירים של 2700 $ או טיפה יותר.
  סוכנות הנסיעות טוענת שהיינו צריכים לבדוק זאת לפני הטיסה, ולאחר שטסנו אפילו רק טיסה אחת מכל המכלול אי אפשר לעשות החזר כלל.
  כאילו אמרו לנו - נכון, זה מחיר מופקע אבל אכלתם אותה כי לא בדקתם קודם.
  אנחנו רוצים לבגיש תביעה קטנה כנגדם, שתחזיר לנו את ההפרש (1800$) + עגמת נפש
  נשמח לעצתך בנדון
  תודה
  אוהד

  26 בפברואר 2013
 • 26 בפברואר 2013

  תביעה נגד סוכנות נביעות שמכרה לנו כרטיס מופקע

  שלום רב,

  שאלתך אכן בעייתית שכן בדיעבד אתה מבקש לתבוע את הסוכנות נסיעות על מכירת כרטיסי טיסה בעלות מופקעת כשאין ספק שחרף העובדה שאשתך סמכה על הסוכנות, ויש לכך משמעות כי ייתכן והיה ניצול אמון זה, היה עליה לברר את תנאי העסקה ואת הכדאיות טרם התחייבותה.

  אני בספק אם תביעה כזאת תצליח בסופו של יום.

  ממליצה בחום לפנות בכתב אל הסוכנות ולתאר את שעל ליבכם, להדגיש את עוגמת הנפש והתחושה הקשה של ניצול ועשיית "קופה" על חשבונכם. דרשו פיצוי.

  ניתן לשקול בנוסף הגשת תלונה באמון הציבור אף איני יודעת לומר בבטחה שאכן תלונה זו תזכה למענה לנוכח המפורט לעיל והאחריות שלכם טרם מתן הסכמתכם לעסקה.

  26 בפברואר 2013
  • 26 בפברואר 2013

   תביעה נגד סוכנות נביעות שמכרה לנו כרטיס מופקע

   תודה על תשובתך
   אולם - האם אין בכך משום הונאה, או הפרת אמון, או הפקעת מחיר או משהו כזה? האם לא מחוייבת סוכנות הנסיעות לתת לקליינט את הכרטיס הטוב ביותר עבורו? ולא לתת לו כרטיס היקר ב 1500 דולר יותר ממה שהוא יכול לקנות לבדו?

   כאמור מנהלת הסוכנות לא הראתה כל נכונות לפצות אותנו בכלום. בתירוצים שונים (ומתחלפים) היא טענה רק שמרגע שאשתי יצאה לדרך אין דרך חזרה.

   כך שמה שנשאר לי, כקונה שמרגיש שרימו אותו, זה לבקש צדק. לא?

   26 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?