המשך שאלה על "יפוי כח" לצורך להציג מישהו בבית המשפט בתביעה קטנה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • אגם

  נשלח ע"יאגם 11:47, 18 במרץ 2013

  שלום רב! כבר שאלתי אותך בקגשר ליפוי כח" לצורך להציג את קרובת המשפחה שלי בבית המשפט וענית לי שאין צורך בנוטריון - רק כותבים על הדף וחותמים. אבל לא הבנתי....מתי יש להגיש בקשה? בזמן הגשת תלונה לבית המשפט או כבר בזמן דיון? האם צריכה להיות סיבה מיחודת לזה? מדובר האישה מבוגרת שיחסית בריאה...חוץ מלחץ דם שעולה מהתרגשות ודאגה...האם זה מספיק כדי להציג אותה לדבר במקומה? שמעתי ששופטים לא תמיד מסכימים לזה? ואם אלך איתה בתור עדה לדיון - אוכל גם להוסיף דברים או לא בטוח שיתנו לי לדבר? ועוד שאלה נוספת: בזמן הגשת מסמכים לבית המשפט לתביעות קטנות היא צריכה להיות נוכחת או ניתן למלאות מסמכים בבית, לחתון ואני יכולה לנסוע בעצמי לבית המשפט ולהגיד כל הניירת? תודה מראש! אגם

  השב
 • 14:30, 18 במרץ 2013

  שוב שלום,

  מומלץ שהתובעת המבוגרת תצטרף אליך במעמד הגשת התביעה ותהיה נוכחת וכך גם בדיון. היא תוכל להצהיר בעצמה שהיא מייפה את כוחך לדבר שכן קשה לה לבטא ולדבר ולהסביר. זה אמור להספיק.

  אם תרצי שהיא לא תגיע לפתיחת התביעה יהא עליך להראות מסמך בו היא מציינת שהיא מייפה את כוחך.

  ממליצה לפנות לביהמ"ש לתביעות קטנות לקבלת הסבר ישיר והכוונה טרם הגשת התביעה.

  העניין אינו מסובך כפי שאת מציגה אותו.

  תגובה
 • 03:04, 19 במרץ 2013

  תודה לך על תשובתך!

  הכל כ"כ פשוט? לא צריכה להיות שום סיבה מיוחדת שבן אדם בעצמו לא יכול להציג את עצמו בבית המשפט רק בגלל הסיבה שמהתרגשות עולה לו לחץ דם? או צריך לצרף מסמך רפואי? צריך אישור מיוחד מבית המשפט? לא כ"כ הבנתי - עדיף לבקש זה בזמן הגשת התביעה או כבר בדיון עצמו?
  האמת...מדובר במכירה שלי שאני עוזרת לה והיא רוצה שאם כבר התחלתי לעזור לה שאקח על עצמי כבר את הכל....שאדבר במקומה ...
  והיא לא כ"כ חולה, רק לחץ דם...והתרגשות מבית המשפט כי לא היתה אף פעם במשפטים... למה אני מספרת כל זה? כי גם אני מתרגשת ופוחדת להציג מישהו זר ולקחת על עצמי את כל האחראיות...
  והיא סתם...מתפנקת קצת...אז אולי בכל זאת צריך אישר מיוחד? היתי מעונינת בזה...))))
  תודה לך!

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.