דרישת הכסף חזרה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • שני

נשלח ע"ישני 12:58, 11 באפריל 2013

שלום רב, אני פונה בקשר לקטנוע שאני וחבר שלי רכשנו. הסיפור הוא כזה: לפני שבוע בדיוק רכשנו את אותו הקטנוע. הרכישה התבצעה במשרדי החברה שמוכרת קטנועים יד שניה עם חשבוניות כחוק(אחריות על מנוע למשך חודש). יום שני קיבלנו את הקטנוע וגילינו בו תקלה מסויימת ומאז הספקנו לבקר פעמיים במוסך החברה, יש לציין שבקושי נסענו בו הביתה וחזרה. היום הגענו לחברה ודרשנו חזרה את כספנו כי איננו רוצים קטנוע תקול. מנהל החברה טען כי הקטנוע עבר כבר יד והם אינם רוצים להחזיר את הכסף ולא אכפת להם מה נעשה כנגדם. השארנו את הקטנוע במשרדי החברה וכך גם הכסף נשאר אצלם. הרכישה התבצעה חצי במזומן וחצי בכרטיס האשראי. השאלה שלי היא האם יש חוק שמחייב אותם להחזיר את הכסף, בעיקר במקרה של תקלה? איננו יודעים את המדיניות שלהם, אך בהנחה שאפילו חולצה ניתן להחזיר עד אחרי שבועיים אני מניחה שגם את הקטנוע ניתן. דבר נוסף, במידה והחיוב באשראי יתבצע רק בחודש הבא האם אני יכולה לבקש מחברת האשראי לא לחייב את הכרטיס ללא חשש (הקטנוע נשאר בחברה)? תודה רבה מראש!

השב
  • 08:55, 14 באפריל 2013

שלום רב,

פנייתך נוגעת לאחריות החברה למוצר פגום ותקול וניכר שלא עמדה בחובת גילוי נאות במעמד ביצוע העסקה.
    עליכם לפנות בכתב לדרוש את כספכם או החלפת הקטנוע ובמידת הצורך להגיש תביעה קטנה בגין התנערות מאחריות ומצג שווא במעמד הרכישה.

מומלץ לפנות לעו"ד לקבלת יעוץ משפטי והכוונה.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.