פלאפוניה וחבילות 'בנדל' - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • ניר

נשלח ע"יניר 13:45, 18 באפריל 2013

בטוח שמישהו כבר שאל אך לא הצלחתי למצוא בדיוק. ניתקתי את הכבלים (הוט), ומסתבר כי לא נותקו לי גם תשתיות האינטרנט על ידם. התקשורת והתשלום היחידים בוצעו מולם ובדיעבד מתברר שהם עושים משהו שנקרא 'בנדל' ושברגע שנותקתי מהכבלים היה עלי ליצור קשר עם גוף האינטרנט. כמובן שלי וספק האינטרנט אין ולא הייתה שום תקשורת עד שהחוב תפח. האם על פי חוק, במידה ואני עמדתי בקשר מול חברת הכבלים בלבד ניתן לדרוש ממני תשלום על שלא התנתקתי מספק האינטרנט בנוסף? (לא הובא לידיעתי שעלי לעשות זאת או שאמשיך לשלם לגוף אחר ברגע שהתנתקתי). תודה

השב
  • 17:11, 21 באפריל 2013

שלום רב,

בנסיבות המתוארות אכן יש להודיע לחברה על רצונך להתנתק מכלל השירותים ולבקש הניתוק באופן ברור.

בנסיבות של ניתוק נדרש מצד הלקוח ליתן הודעה מסודרת ונפרדת לכבלים ולאינטרנט. נהיר וברור שאם היו רוצים היו מקלים עליך ומקבלים את ההודעה כאחת אך ניכרת התנהלות חסרת תום לב והקטנת ראש אשר הביאה אותך לצבירת חוב.

ממליצה לפנות בכתב ולתאר את השתלשלות העניינים לדרוש זיכוי החיוב לנוכח הנסיבות.

ניתן ומומלץ להגיש תלונה באמון הציבור כנגד החברה על ההתנהלות והעוולה שנגרמה לך.
    היה עליהם להבהיר לך שככל וברצונך להתנתק עליך להודיע בהודעה נפרדת לאינטרנט.
    בכך יכלו לצמצם את הנזקים שנגרמו לך.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.