מכירת מוצרים וחיוב אשראי ללא גילוי מחיר - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • עידן

נשלח ע"יעידן 16:30, 22 במאי 2013

שלום, לאחרונה עשה ניסיתי לרכוש מוצרים מאתר שבפעם האחרונה שנכנסתי אליו לפני כחודש-חודשיים היו בו מחירים וגיליתי שרשום על מוצרים חוץ מהמבצעים "מחיר 0 ש"ח" ניסיתי לבצע רכישה מהאתר והועברתי לשירות תשלום שבו היה רשום שהחיוב שלי על המוצרים הוא 30 שקלים. ביצעתי את התשלום באמצעות כרטיס אשראי. כעבור יומיים פנו אלי בטלפון מהחברה וטענו שהם צריכים את פרטי האשראי שלי כדי לחייב אותי על המוצרים. ידעתי את הנציגה שכבר שילמתי באתר והיא טענה שהתשלום שביצעתי באתר הוא רק על המשלוח כי החברה אינה רושמת את מחירי המוצרים באתר. חזרתי לאתר וניסיתי לבצע רכישה עם איסוף עצמי במקום משלוח וגיליתי שהאתר מביא שגיאה ואי אפשר לסיים רכישה בצורה זו. לגבי עניין זה ידעתי את הנציגה בשיחה נוספת והיא טענה שזאת דרך העבודה שלהם. האם התנהגות כזאת של עסק היא חוקית?

השב
  • 19:30, 27 במאי 2013

שלום רב,

התנהלות האתר אינה תקינה ואף עומדת בניגוד לדרישת גילוי נאות ושקיפות ולא ברור כיצד לקוח יכול להזמין מוצר באמצעות רכישה מרחוק מבלי שיודע את הפרט המהותי של מחיר המוצר????

ממליצה בחום לפנות בתלונה לאמון הציבור או אל המועצה הישראלית לצרכנות.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.