איסור כניסה לתא הלבשה עם תיק - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • עינת

נשלח ע"יעינת 02:55, 18 ביוני 2013

כאשר אני הולכת לקנות בגדים, אני נתקלת מידי פעם בשלט בתוך תא ההלבשה שאין להיכנס לתא ההלבשה עם תיק. אותו שלט לא מופיע בעוד מקום בחנות או בכניסה לחנות או ליד הבגדים שמוצגים ללקוחות כך שאין אפשרות לדעת על כך עד אשר נכנסים למדוד את הבגדים. כך שמי שלא מסכים להשאיר את התיק מחוץ לתא ההלבשה בזבז את זמנו בחנות על בחירת בגדים. דבר נוסף, כאשר משאירים את התיק מחוץ לתא ההלבשה או ליד המוכרת אין לי אפשרות להגן על רכושי כי התיק לא בטווח הראיה שלי והמוכרת עסוקה בעבודה והמוכרת גם יכולה להטות את הראש לצד אחר ובדיוק יבוא גנב, וגם יכול להיכנס שודד ומי יבטיח לי שהיא תגן על התיק שלי? השאלה שלי היא האם חוקית מותר לבעל החנות לדרוש זאת? והאם במידה והתיק נגנב כשלא היה ברשותי ואיתי בתא ההלבשה בעל החנות יהיה אחראי לנזק?

השב
  • 08:48, 18 ביוני 2013

שלום רב,

אין בעיה חוקית בדרישה זו וכל חנות יכולה לקבוע את המדיניות שלה אודות מדידת בגדים.

יחד עם זאת נהיר וברור שאם יגרם לך נזק לנוכח הדרישה דנן אזי תוכלי לבוא בדרישה לחנות לקבלת פיצוי (למרות שהם בוודאי יבקשו להתנער מאחריות ולומר שהם אינם אחראים).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.