משך זמן תיקון מכשיר סלולארי הנמצא תחת אחריות. - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • אבישי

  נשלח ע"יאבישי 13:22, 29 בספטמבר 2013

  רכשתי מכשיר סלולארי ישירות מהיבואן הרשמי בארץ במשרד הראשי בהרצליה. כשביקשתי להכניסו לתיקון עקב תקלה פנימית, נאמר לי שבגלל שקניתי אותו במשרד בהרצליה אצטרך גם להפקיד אותו שם באופן אישי. נסעתי לשם, והפקדתי אותו ללא שסופק מכשיר חלופי על ידם. נאמר לי שזמן התיקון הוא בין חמישה ימים ל14 ימים. נשמע סביר. כשהתקשרתי לברר מה המצב של המכשיר לאחר שבעה ימי עסקים, נאמר לי שאי אפשר לדעת מה המצב העדכני, כי המכשיר נמצא במעבדה, ואין (לא לי ולא להם) שום דרך ליצור איתה קשר ולברר, ולהם אין שום תשובה בנוגע לכמה זמן התיקון אמור להמשך. (אותו המקרה בדיוק היה לפני כחצי שנה עם תקלה פנימית אחרת, והמכשיר חזר אחרי יותר מחודש, כשבמשך כל הזמן מתחמקים מלחזור לטלפונים, לא נותנים תשובה ולא יודעים כלום לגבי המכשיר ומתי יגיע) השאלה היא- מה החוק לגבי זמן התיקון למכשיר כזה כשאני יודע שהמעבדה עצמה לא נמצאת באותו מקום, אך אין אפשרות להפקיד עצמאית במעבדת התיקונים שלהם? תודה רבה!

  השב
 • 14:23, 30 בספטמבר 2013

  שלום רב,

  תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס"ו - 2006 רלוונטיות במקרה זה. תקנה 10 מפרטת את מועדי התיקון.
  פרק זמן הארוך ביותר לתיקון הוא שבועיים מיום מסירת המכשיר לתיקון.

  תגובה
 • 01:58, 18 בספטמבר 2016

  מה מונע מהיבואן להחזיר לי את המכשיר במסגרת הזמן אך לא תקין? האם יש סנקציות משפטיות כלשהן שאפשר להשית על יבואן שמחזיר את המכשיר כשהתקלה לא תוקנה/המכשיר חזר עם תקלה חדשה?
  תודה.

  תגובה
 • 16:11, 28 במרץ 2017

  שלום רב, קניתי בפלאפון מכשיר חדש בינואר. בתאריך 13.3 הכנסתי את המכשיר לתיקון בעקבות שבירת מסך. נמסר לי מהנציגה בפלאפון סניף בית שמש כי אין להם את המסך בסניף לכן ישלחו אותו למעבדה ויקח יומיים "מקסימום עד יום ראשון" ציטוט. בתמורה קיבלתי מכשיר חילופי ישן מאוד אשר לא מספק את צרכי. לציין כי המכשיר שרכשתי עולה 4200שח. יום א קיבלתי הודעה מפלאפון אשר מודיעים לי כי הם נאלצים להשאיר את המכשיר במעבדה כמה ימים נוספים. לאחר כמה ימים יצרתי שוב קשר עם פלאפון השיחה עם נציגת שרות אמרה שהדבר לא הגיןני ומעבירה את הטיפול שלי להנהלה שיצרו קשר איתי. יצרה איתי קשר מנהלת בשם שילת שאמרה שתהיה במעקב ותעדכן. כמובן שלא עידכנה למחרת חייגתי שוב וביקשתי שלפחות יתנו לי מכשיר חילופי אחר שיענה לדרישות שלי. חזרה אליי שילת המנהלת ואמרה כי רק עוד שבועיים יביאו את המסך החדש של המכשיר ויתחילו לעבוד עליו עוד אמרה כי דיברה עם המנהל הבכיר ולא הסכים לתת לי מכשיר חדש. הבנתי כי אין לי ברירה ונאלצתי לקנות עוד מכשיר יד 2 שעונה לצרכים שלי. אשמח לדעת אם יש זמן מקסימלי בה החברה אמורה להתחייב להחזרת המכשיר ואם אןכל לבטל את הקניה של המכשיר למרות שעברו חודשיים מאחר ולא עומדים בהסכם. תודה .

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.