זיכויים - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • רותם

    נשלח ע"ירותם 13:56, 30 בספטמבר 2013

    האם ישנו תוקף לזיכוי שניתן לפני חוק הזיכויים (לפיו זיכוי תקף לשנתיים לפחות)?

    השב
  • 14:06, 30 בספטמבר 2013

    שלום,

    לצערי אינני מכיר "חוק הזיכויים". להערכתי את מתייחסת לתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), תשע"א - 2010. תקנה 4 מתייחסת כיצד יש לבצע החזר במועד ביטול עסקה.

    תגובה
  • 14:49, 30 בספטמבר 2013

    אני מתייחסת להוספת סעיף 14ז לחוק הגנת הצרכן 2012. הסעיף אומר כי זיכויים שניתנו מאפריל 2012 תקפים לשנתיים.
    יש בידי זיכוי מינואר 2012, בחנות טוענים כי הזיכוי לא בתוקף למרות שעל הזיכוי עצמו לא כתוב שיש לו תוקף מסויים. רציתי לדעת האם לפני שהוסף סעיף זה היה תוקף לזיכויים. האם הם יכולים לא לאפשר לי להשתמש בזיכוי הזה?

    תגובה
  • 15:11, 30 בספטמבר 2013

    רותם היי,

    סעיף 14ז(א)(3) לחוק הגנת הצרכן קובע:
    "שובר הזיכוי יהיה תקף לשנתיים לפחות מיום מסירתו;"

    שימי לב שכתוב "לפחות".

    יחד עם זאת, אני לא כל כך מבין מדוע לדעת החנות הזיכוי לא בתוקף. גם אם נניח שהחנות צודקת והזיכוי תקף לשנתיים (ולא יותר מכך), הרי שעדיין לא חלפו שנתיים ממועד הנפקת הזיכוי.
    יתרה מזאת, לפי המתואר על ידך, על שובר הזיכוי אין כל הגבלה המתייחסת לתוקפו.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.