עיכוב מוצר במעבדה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 14:50, 8 בדצמבר 2013

  רכשתי לבתי הסטודנטית, מאתר באינטרט, מחשב נייד, וקיבלתי אותו ביום 2.10.13. גיליתי פגם במסך מיד עם קבלתו, אולם שוכנעתי ע"י הספק שזה לא "רציני" והוא הפנה אותי למעבדה של המוצר. בתי גרה בת"א והיא לקחה ממני את המחשב כעבור מספר ימים, לא הצליחה לעבוד עם המחשב, וביום 7.11.13 לקחו ממנה את המחשב למעבדת IBM שהיא המעבדה של היצרן אסוס. הם הודיעו לי שהמסך הגיע פגום ויש צורך להחליפו. הם אמרו שלהחליף מסך לוקח יום-יומיים. מאז ועד היום עברו 33 יום והמחשב עדיין שוכב במעבדה מפני שאין להם מסך והם לא משיגים מסך להחלפה. גם דרישה למחשב חדש לא נענתה בתירוץ "אין לנו אישור מאסוס". בינתיים נגרמו לבתי בעיות רבות כי כל החומר לימודי ההנדסה שלה של 3 שנים היא כבר העבירה ביום הראשון למחשב החדש, היא שיחזרה את כל החומר, כתבה הכל על דפי נייר, ונעזרת פה ושם במחשב של חברים, מאוד מתוסכלת ומאוד כועסת (וגם אני). בדיעבד קראתי שמעבדת IBM בגבעת שמואל היא מעבדה גרועה מאוד עם שירות גרוע ביותר ללקוחות, וכך זה אמנם במשך 33 יום - רק אני מצלצל אליהם, אין להם תשובות, מעבירים אותי מאחד לשני, מבטיחים לחזור - וכלום. הערה: עקב השתהות המחשב אצלי, עברו 14 יום, ולכן הספק (winprice) מתנער לחלוטין מאחריותו. נכון להיום 8.12.13 עברו 66 יום מאז קיבלתי את המחשב הפגום, ואין לי כל מושג מה קורה איתו ומתי אקבל מה - אם בכלל. מה עושים?

  השב
 • 15:36, 8 בדצמבר 2013

  מגישים תביעה.

  תגובה
 • 21:34, 8 בדצמבר 2013

  אתה מוכן להרחיב? התשובה שלך מאוד קצרה בלשון המעטה. אודה לך אם תפרט דברים כמו: מהו הבסיס לתביעה בעניין זה? האם יש כאן אכן עבירות על תקנון הגנת הצרכן? איזה סוג של תביעה?
  תודה על תשובתך

  תגובה
 • 12:12, 9 בדצמבר 2013

  יש כאן הפרה של תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה).
  לעניות דעתי אפשר להסתפק כאן בתביעה קטנה.

  תגובה
 • 13:58, 9 בדצמבר 2013

  תודה.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.