ביטול עסקה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • נטע

נשלח ע"ינטע 10:52, 11 בדצמבר 2013

שלום, רכשתי כמה אביזרים מבית עסק שפועל בבית. בית העסק הוציא לי חשבונית אחת גלובלית. אחד מהאביזרים שרכשתי, לטענת בית העסק, לא היה במלאי והובטח לי שהוא ישלח אלי הביתה למחרת היום. משזה לא נשלח אלי התקשרתי לבית העסק כמה וכמה פעמים לבדוק את מצב ההזמנה וכשבית העסק דחה אותי שוב ושוב ביקשתי לבטל את הזמנת המוצר בתמורה לזיכוי האשראי. בית העסק איים עלי בתביעה משפטית. המוצר נשלח אלי באיחור של למעלה משבוע ולא בטיב שהובטח לי. שוב ביקשתי מבית העסק לבטל את ההזמנה ולשלוח את המוצר באריזתו המקורית בתמורה לזיכוי האשראי אך בית העסק שוב סירב. נלחצתי וביטלתי את חיוב האשראי. שלחתי לבית העסק את המוצר באריזתו המקורית יחד עם צ'ק על יתרת התשלום בעבור המוצרים שכן סופקו. מה שלא ידעתי שביטול העסקה מול חברת האשראי הוא ביטול על תנאי. בית העסק דרש מחברת האשראי לחייב בשנית את חשבוני (על אף שהמוצר ויתרת התשלום נשלחו אליו והוא אף הפקיד את הצ'ק) וחברת האשראי הסכימה וחייבה אותי. זאת אומרת שהמוצר הוחזר לבית העסק, בית העסק הפקיד את הצ'ק של יתרת התשלום וכן חייב לי בשנית את האשראי! 1. אני מעוניינת להגיש תביעה לתביעות קטנות. האם מדובר בתביעה בגין גניבה או עבירה אחרת? 2. אני מעוניינת לתבוע פיצוי לדוגמה. האם זאת תביעה נפרדת או נכנסת לתביעה הראשית? 3. טיפים נוספים? :) תודה

השב
  • 11:03, 11 בדצמבר 2013

בית משפט לתביעות קטנות הוא בית משפט לא פורמלי אשר מטרתו לסייע "לאזרח הקטן". אני מציע לא להסתבך במקרה זה עם עילות משפטיות אלא לתאר את המקרה בצורה מדויקת, לצרף את ההתכתבות עם חברת האשראי (ככל שקיימת) וכל מסמך אחר שעשוי לתמוך בתביעתך, לצרף פירוט חשבון הבנק המציג את פרעון ההמחאה וכן את החיוב מחברת האשראי.

את כל הסעדים הנדרשים בגין מקרה זה יש לכלול בכתב תביעה אחד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.