החזרים על חיוב שתחילתו בלא ידיעתי והסכמתי - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • עקיבא אלטמן

  נשלח ע"יעקיבא אלטמן 23:13, 9 בינואר 2014

  לתקופה מסוימת חברת התקשורת שלי היתה 012, עד שעברתי חברה. כעבור זמן, גיליתי להפתעתי שעדיין 012 מחייבים אותי מידי חודשיים בסכום מסוים. כשפניתי אליהם הסתבר שהחיוב הוא על שנאי שהם השאירו אצלי בעת התקנת המערכת שלהם, וכעת, משעברתי הם גובים על כך שהציוד שלהם נשאר ברשותי. מדובר בדבר שלא הייתי מודע אליו כלל וודאי שלא חתמתי על הסכמתי לכך. כיון שזמן מסוים לא ידעתי איפה הנחתי את הציוד הנ"ל ומסיבות נוספות הדבר עוד התעכב תקופה ארוכה, ובנתיים הם גבו וגבו... האם יש דרך עכשיו כשאני בא להחזיר את הציוד לתבוע החזר רטרואקטיבי? האם זה בכלל חוקי לחייב אותי ו"לאלץ" אןתי בעצם לשלם ו"לרכוש" את הציוד הזה שאין לי שום צורך בו בלי שידעתי מתחילה ובלי שחתמתי? הם להגנתם טוענים שמדובר בעסקה טלפונית שמחייבת אותי לפי התקנון הכתוב 'באותיות הקטנות' שבאתר החברה ושלכן גם לא נדרשת חתימה. האם זה נכון ומה אפשר לעשות? תודה

  השב
 • 20:28, 10 בינואר 2014

  במידה ולא עדכנו אותך שקבלת הציוד כרוכה בתשלום חודשי קבוע יש בעייתיות בגביית התשלום. גם ההפניה לתקנון בעייתית לדעתי, במידה ולא עדכנו אותך במעמד העסקה שהוא קיים ולא שלחו לך אותו.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.