• 20 בינואר 2014

  תשלום כפול על שירות

  שלום,
  אני לא בטוח שזהו הפורום המתאים לשאלתי, אבל לא מצאתי משהו קרוב יותר.

  בהיותי סטודנט באוניברסיטה למדתי לשני תארים, כאשר באחד מהם קיבלתי הכרה אקדמית בקורסים מסויימים כדי שלא אצטרך ללמוד אותם שוב.
  עתה, עם סיום לימודיי קיבלתי מכתב מהאוניברסיטה שההכרה היא אך ורק לצורך אקדמי והיא אינה הכרה כספית. כלומר עליי לשלם כאילו למדתי את הקורסים הללו.
  ושאלתי היא האם יש בסיס לדרישה לשלם שוב על אותו השירות שכבר שילמתי עליו. הרי לאוניברסיטה לא היו הוצאות נוספות בגין ההכרה האקדמית, לא בדיקת מבחנים, לא בדיקת עבודות ואפילו לאתפסית מקום נוסף בכיתה. אז מדוע עליי לשלם פעמיים על שירות שקיבלתי רק פעם אחת?
  בתגובה לתהיותיי הופניתי לתקנון האוניברסיטה שבו כתוב:
  "סטודנט שאושר לו פטור מלימודי קורסים על סמך לימודים קודמים במוסד אקדמי אחר או מחלקה אחרת באוניברסיטה, אינו פטור בהכרח מתשלום שכ"ל בגינו, כל פטור שיקבל הסטודנט יבדק ע"י מדור חשבונות סטודנטים מול הפקולטה במעמד סגירת התואר."

  מה אתם אומרים על כך?
  תודה,
  רועי.

  20 בינואר 2014
 • 21 בינואר 2014

  תשלום כפול על שירות

  שלום, נושא שאלתך לא קשור כל כך לפורום אך אנסה לסייע בכל זאת. נראה כי נוסח התקנון מעורפל ומסייע בעיקר למוסד הלימודים. צריכים להבין למה הכוונה במילים "אינו פטור בהכרח". מה הפרמטרים לקביעת מי פטור ומי לא מהתשלום? האם הם גלויים? כמו כן, אתה צריך לבדוק על מה חתמת כשנרשמת למוסד והאם עדכנו אותך מראש כי יתכן שתאלץ לשלם את הסכום. בהצלחה.

  21 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?