דמי הרשמה בלימודים "צרכנות" - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • ישי

נשלח ע"יישי 17:13, 27 בפברואר 2014

נרשמתי לשני קורסים אחד ביצעתי שני ביטלתי. ההרשמה בוטלה כדין. לאחר טרטור ארוך ומייגע ופניות חוזרות ונשנות קיבלתי את הכסף (3500) בניקוי 500 ש"ח דמי הרשמה. כתבתי להם מכתב בו אני מבקש לא לקחת לי דמי הרשמה או לפחות להתחשב בי עקב הטרטור והזמן הרב שעבר (שנה!) עד לקבלת הכסף. לא התחשבו בי. לאחר קבלת הכסף כתבתי להם מכתב בו אני דורש לקבל חזרה את דמי ההרשמה (שכן על פי החוק הם לא יכולים לגבות ממני למעלה ממה ש"ח) וכן פיצוי על ההוצאות שנגרמו לי בשנה החולפת בטרטורים רבים נסיעות דלק וימי עבודה (1000 ש"ח). הם התקשרו אלי והודיעו לי כי מכיוון שחתמתי על חוזה המציין דמי הרשמה אלה אני לא זכאי (אציין שזוהי עסקה טלפונית ואת החתימה בפועל ביצעתי אחרי התשלום) בנוסף כשאמרתי לו שהחוזה נוגד את החוק והוא לא תקף הוא אמר לי שאחרי שקיבלתי את השיקים של ההחזר הכספי (3000 ש"ח) חתמתי על מכתב בו אני מוותר על כל זכויותי ואין לי דרישה כספית כלפי מקום הלימודים ולכן הם לא רוצים להחזיר לי דבר. אציין עוד כי במכתב דרשתי החזר ופיצוי הגון על סך 1000 ש"ח והוספתי כי אם לא יענו לדרישתי אפנה לתביעות קטנות ושם אדרוש פיצוי כספי גבוהה יותר. מה עלי לעשות?

השב
  • 17:38, 28 בפברואר 2014

הכל תלוי במה שכתוב במכתב ויתור טענות עליו חתמת. יתכן שכרגע, לאחר שחתמת על המכתב, אינך זכאי לדבר מבית העסק.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.