ביטול חוזה מול קייטרינג והחזרת מקדמה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • דניאל עמירם

  נשלח ע"ידניאל עמירם 10:11, 2 במרץ 2014

  שלום עו"ד אדי בליטשטיין שמי דניאל עמירם ואני סגרתי חוזה עם קייטרינג לאירוע שבסופו של דבר לא יתקיים הודעה נמסרה לבעל הקייטרינג חצי שנה לפני האירוע . ובחוזה אין שום סעיף שקשור להפרת חוזה , הסעיף היחידי שרשום זה למען הסר ספק , במקרה של ביטול בגלל כוח עליון תוחזר המקדמה. 1. אם אפשר לתבוע את הקייטרינג על סכום המקדמה? הטענה של הקייטרינג הייתה שאני סגרתי לו תאריך למשך חודש וחצי והוא הפסיד אירועים בגלל זה.. למרות שהוא מסוגל לעשות שניים ושלושה אירועים ואם צריך אף יותר ביום.. 2. העברנו לו תשלום אחרון כיומיים לפני ביטול האירוע. השאלה היא אם התשלום האחרון אומר בעצם על סגירת חוזה בפועל (כי צריך לשלם מקדמה כדי שהחוזה יהיה תקף) ? או שמעמד החתימה בעצם הוא סגירת החוזה בפועל?

  השב
 • 12:05, 2 במרץ 2014

  תוך כמה זמן הודעת על ביטול ההסכם לאחר חתימתו?

  תגובה
 • 09:16, 5 במרץ 2014

  חודש וחצי אבל שוב פעם הבנתי שאמור להיות סעיף של הפרת חוזה . וזה משהו שהקייטרינג היה אמור לרשום... ובכל מקרה חצי שנה לפני האירוע זה זמן סביר למציאת אירוע אחר... לא?

  תגובה
 • 09:32, 5 במרץ 2014

  ניתן לבקש מבית העסק למצוא לקוח חלופי לאותו תאריך אך יתכן שלבית העסק אין אפשרות כזאת, והוא לא חייב להסכים לבקשתך.

  תגובה
 • 10:02, 5 במרץ 2014

  ואם אני תובע אותו?

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.