אובדן כספי כתוצאה מאיחור במשלוח - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • יאן

  נשלח ע"ייאן 10:37, 12 באפריל 2016

  שלום רב,אני עובד בניתוח נתונים בעזרת מחשב (עבודה מהבית), לאחר שהמחשב שלי התקלקל רכשתי מחשב דרך אתר אופיס דיפו, מאחר וזמן המשלוח לא היה רשום יצרתי קשר עם שירות הלקוחות ונאמר לי שזמן ההספקה הוא עד 5 ימי עסקים.מאוחר יותר בוצע רענון בדך המוצר ונכתב כי זמן ההספקה הוא 14 ימי עסקים.בכל מקרה 14 ימי העסקים עברו והמוצר עדיין לא הגיע, צפי ההגעה הוא ביום העסקים ה-20.יום עבודה שלי שווה 350 ש"ח, ולכן נגרם לי נזק כלכלי ממשי לא מבוטל.אשמח לדעת מה באפשרותי לעשות ובהנחה ואגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות מה צפי הפיצוי שאקבל? בנוסף לנזק הכלכלי, ישנה גם עוגמת נפש לא קטנה שכן היני סטודנט וחודש ללא מחשב משפיע גם על אספקט זה בחיי. מחיר המחשב הוא 4000 ש"ח + 299 ש"ח הרחבת אחריות. ישנו צילום מסך מיום הרכישה. תודה מראש, יאן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

  עו"ד הראל לפידות,מנהל הפורום

  21:55, 12 באפריל 2016

  תוכל להגיש תביעה קטנה, למרבה הצער פסיקת פיצויים בגין עוגמת נפש מצומצמת מאוד, בתי המשפט חוששים מהצפה בתביעות ולכן משתדלים לא לפסוק פיצויים משמעותיים ברכיב זה.
  תביעה קטנה אינה דורשת יצוג משפטי .
  למרות שתוכלי להעזר בעורך דין לצורך ניסוח כתב התביעה ויעוץ, ולבקש (לא בטוח שתקבל) את החזר ההוצאה.

  הראל לפידות, עורך דין ונוטריון
  בנימינה

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.