ביטול עסקת הזמנת מטבח - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • אלכסנדרה

  נשלח ע"יאלכסנדרה 08:39, 31 במאי 2016

  שלום, בתאריך 6/3/16 אני הזמנתי מטבח בחברה גדולה ושילמתי מיקדמה 15 % מעלות העיסקה. המטבח אמור לרדת לייצור בעוד כשנה וכמה חודשים כי מדובר על בניית בית חדש. קיבלתי רק תמונה כללילת וכמה סקיצות. ההזמנה ביצעתי כל כך מוקדם עקב דרישה של אדריכל בגלל צורך בתוחנית חשמל ואינסטלציה באזור המטבח. על הטופס ההזמנה כתוב שביטול עסקה 15 %. עכשיו אני מעוניינת לבטל את העיסקה מכמה סיבות: 1. החברים שלנו שהזמינו אצל אותה חברה (בהמשך המלצתי)באותה תקופה נמצאים בשלב הרכבת המטבח וטוענים שיש הרבה בעיות שירות, אספקה, אי הטעמת צבעים ובהחלט זה לא מתאים לסכומי עתק ששולם. 2. עקב אילוצים תקצבים של בניית הבית אנחנו צריכים משמעוטית להוזיל הוצאות מטבח . כמה מהמקדמה ששולמה נוכל להחזיר ? מה הסיכויים שלנו ? תודה רבה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד לירון-צבי קניג

  עו"ד לירון-צבי קניג,מנהל הפורום

  09:01, 31 במאי 2016

  שלום אלכסנדרה,
  בינך לבין החברה נכרת הסכם, אשר במסגרתו הוסכם במפורש שבגין ביטול העסקה את תפצי את החברה בסכום המקדמה (15%). נסיבות המקרה המתוארות בפנייתך לא מעלות טענות הגנה, אשר מכוחן את רשאית לדרוש חזרה את המקדמה. יחד עם זאת, בגלל שתיארת בפנייתך מצוקה תקציבית, יכול להיות שהחברה תסכים לבטל את העסקה, או לספק לך מטבח בעלות נמוכה יותר. שווה לנסות. שיהיה בהצלחה.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.