לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גל

הזנחת נוסע באמצע כביש6

בתאריך 4/7/17 המתנתי בתחנת היציאה מירושלים לקו 982 של נתיב אקספרס, הנוסע מירושלים לצפת דרך עפולה, כשהיעד שלי הוא ביתי בעפולה. הקו שאמור להתחיל את האיסוף ממסוף הר חוצבים בשעה 23:00. ומשוער בלוחות הזמנים להגיע לתחנת היציאה מהעיר בשעה 23:17. עמי המתין נוסע נוסף לצפת. בשעה 23:50 הגיע האוטובוס לתחנה ואמר שיש אפשרות רק בעמידה, אבל אמור להגיע אוטו נוסף אחריו. ולעינינו הנהג התקשר לברר וענה לנו שכבר יצא אוטו נוסף לאיסוף אחריו, כך שהיינו רגועים ששווה להמתין כמה דקות נוספות מאשר לעמוד כל הנסיעה. ובעקבות כך אף נוסע שכבר היה באוטובוס ללא מקום ישיבה, ירד להמתין לתיגבור. המתנו עד בוש, כשמידי פעם אחד מתקשר למוקד לברר ואומרים לנו שיש תגבור. בשעה 01:10 הגיע המתגבר לתחנה הנ"ל. - שעה ועשרים המתנה מאז שעבר האוטו הראשון ואמר שכבר יצא תגבור!!! על האוטו לא הופיע מס' קו אלא הספרה 0. כשהוא עצר בתחנה הכריזו "לצפת". עלינו שלושת הנוסעים שבתחנה. ס"ה היו באוטו כ8 נוסעים. הקופה לא עבדה (הנהג הסביר שהוא כבר סגר יום לפני הוציאו אותו ולכן לא ניתן לפתוח שוב קופה) ולכן עלינו ללא תשלום וללא דיווח על יעד. הנהג אמר שאולי בסוף המסלול ימתין גובה. לאחר כעשר דקות נסיעה מחוץ לירושלים, הנהג שאל האם כולם לצפת. עניתי שאני צריך לעפולה. הנהג הודיע שאמרו לו רק לצפת והוא לא מתכוון לעבור דרך עפולה. התקשרתי למוקד 3553* ודיווחתי למוקדן על המצב. ובמקום לקחת אחריות, הוא כעס למה עליתי על האוטובוס בלי לשאול אם הוא מגיע לעפולה... לטענתי הפשוטה שהמתנתי לקו 982 שזהו מסלולו, הוא טען שהוא חשב שכל מי שנשאר בתחנות צריך לצפת ולכן שלחו קו ישיר, וכעת אין מי שבסמכותו לשנות מסלול. למעשה לא היה לו פתרון להציע והוא השאיר אותי ללא מענה. (לאימות פרטי המקרה ניתן לדרוש הקלטת השיחה מהמוקד. השיחה התחילה ב5/7/17 בשעה 01:19). אני בעל משפחה, אשה ו6 ילדים בבית, אין באפשרותי לבלות לילה בצפת עד האוטובוס של 8 בבוקר. בלית ברירה נאלצתי לרדת באלונית בכביש6 ולנסות את מזלי בטרמפים. דבר ששנים רבות לא עשיתי. כך האוטובוס השאיר אותי בשעה 02:10 באמצע כביש6. ואני נעמדתי להושיט יד. מעמד זה מביש עבורי ואינו תואם למעמדי ולכבודי העצמי. שנים שלא הושטתי יד לטרמפים. וגם בהמתנה הארוכה באותו לילה בירושלים הרבה רכבים עצרו לטרמפים בתחנה, אבל ויתרתי על ההתקהלות עליהם כי כבודי העצמי חשוב לי יותר. אילו הייתי במקום יישוב, הייתי לוקח מונית לעפולה, אך באמצע כביש6 אי אפשר לתפוס מונית, ולא היה לי אף מספר של מוניות באזור. במשך כחצי שעה התאכזבתי שוב ושוב מרכבים שלא הועילו לי, עד שנגשתי לנהג משאית שיצא מהחנות, וביקשתי שייקח אותי... איזה מעמד משפיל עבורי להתחנן מאנשים לטובות באמצע הלילה. הגעתי לעפולה בשעה 3:25 !! השאלה כמה לתבוע, והאם ללכת על תביעה קטנה או שניתן לעשות מזה עסק גדול יותר.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צרכנות