פיטורין לפני קבלת משכנתא - פורום נפגעי משכנתאות

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 10:07, 16 ביוני 2015

  קיבלנו אישור למשכנתא אבל עדיין לא הראינו תלושי משכורת אנחנו אמורים להגיש אותם בשבוע הבא אבל אתמול הודיעו לאשתי שהיא מפוטרת. מה יעלה בגורל המשכנתא? האם יסרבו לנו בבת אחת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שולמית שנקלר

  עו"ד שולמית שנקלר,מנהל הפורום

  14:39, 17 ביוני 2015

  שחר שלום, נטילת הלוואה לדיור הינה החלטה חשובה. חשוב לוודא יכולת החזר של ההלוואה טרם נטילתה. לא צרפת פרטים היכולים לשפוך אור על השאלה האם פיטוריה של רעייתך פוגעים משמעותית בהכנסה המשפחתית הכוללת, או האם רעייתך יכולה למצוא בהקדם עבודה חליפית בשכר דומה. כל אלו נתונים שעליכם לקחת בחשבון טרם נטילת ההלוואה. רק לאחר שאתם תגיעו למסקנה שיהיה ביכולתכם לעמוד בהחזרי ההלוואה השוטפים - אז תוכלו לשכנע את הבנק בכך.
  צריך לזכור, נטילת הלוואת משכנתא הינה ארוע משמעותי בחיי זוג צעיר, צריך לשקול היטב האם תהיה לכם יכולת החזר לאורך כל חיי ההלוואה, אחרת תקלעו לקשיים בהחזרי ההלוואה והבנק עלול לפעול למכירת דירת המגורים.
  סיכומו של דבר, השיקול העיקרי אינו האם הבנק יעמיד לכם הלוואה - חשוב יותר לשקול האם יש לכם יכולת החזר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שולמית שנקלר

מנהל הפורום: עו"ד שולמית שנקלר

עורכת דין ורואת חשבון. בוגרת אוניברסיטת חיפה בחוג לכלכלה וחשבונאות B.A. ובוגרת החוג למשפטים (L.L.B.)
למידע נוסף

077-9968160 חיוג
הודעה

קיימים פערי ידע מהותיים אצל לווים המתקשים בהחזרי ההלוואה (משכנתא).

מטרת הפורום לעזור לחייבים בשעתם הקשה לעמוד על זכויותיהם הקבועות בדין; הנגשת הוראות הדין והמלצה על דרכים להתמודד מול כונס הנכסים באופן שיוביל למזעור הנזק שנוצר כתוצאה מפיגורים בהחזרי ההלוואה. 

נקיטת פעולה נכונה בזמן יכולה לחסוך מאות אלפי ש"ח. 

חשוב מאוד לקבל יעוץ משפטי ולא להישען אך ורק על עצותיו של כונס הנכסים המובל על ידי אינטרסים כלכליים הנוגדים את האינטרס של הלווה.