מכירת דירה עם שותף שמעוניין להישאר - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 14:58, 8 באוגוסט 2015

  שלום. אנחנו עם שותף (הוא לא קרוב המשפחה שלי) רכשנו דירה להשקעה. מפני שזאת הדירה היחידה שלי ואצלו היא לא היחידה, רשמנו את הדירה רק על שמי אלא על שמו רשמנו אחר-כך הערת הזהרה. כרגע אני רוצה למכור את הדירה ואילו הוא מעדיף להשאיר אותה. הוא מבין שהוא לא יכול להחזיק את השותפות בכוח, אבל אולי קיימת אפשרות למכור את הדירה לאדם אחר כך שהשותף שלי ייכנס לשותפות איתו כך שבעצם הוא יישאר אחד הבעלים של הדירה (כמו שהוא רוצה)? אם זה אפשרי, איך לעשות את זה מבחינה טכנית? אילו מיסים יהיה צריך לשלם אם לקונה החדש זאת לא תהיה הדירה היחידה? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  08:27, 9 באוגוסט 2015

  מיכאל שלום,

  האמת שכל מבנה השותפות, הוא לא נכון ואפילו בעייתי מאד מבחינת רשות מיסים. צריך לראות את המסמכים שנוסחו בינך לבין שותפך, גם בכל הנוגע לפירוק השותפות ביניכם.
  בכל מקרה, יציאתך מהעסקה הנה עסקה חדשה של מכירה לכל דבר ועניין, לרבות מיסים שיחולו על המוכר ועל הרוכש כל אחד בהתאם לנסיבותיו האישיות.

  המקרה מצריך ייעוץ אישי ספציפי. הנך מוזמן לפנות אלי.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.