אני לפני חתימת חוזה קניית דירה והשאלה קשורה לשכר טרחת עו"ד - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • פי1911

  נשלח ע"יפי1911 00:29, 1 ביולי 2016

  מדובר בנכס יד שנייה שמאוכלס רק שנה. סכום הקנייה עומד על כ1,150,000. אנחנו לפני חתימת חוזה, כלומר עורכי הדין כבר העבירו מסמכים ביניהם...אישור זכויות סילוק משכנתא וכו'.. קיבלתי המלצה על העו"ד דרך מישהו והתחלנו איתו תהליך מבלי לסגור מחיר...(טעות גדולה שלי?) עכשיו..כ-3 שבועות מאז שהחל לטפל בתיק(בנמרצות) שאלתי אותו לגבי עלות שכר הטרחה והופתעתי עם מחיר הזוי של 15,000 +מע"מ! כאשר אני בידיעה שיש הגבלה לעסקאות בנדל"ן לעד חצי אחוז או 5000 ש"ח --הנמוך מביניהם. אשמח לשמוע המלצות והדרכות, כרגע לא אמרתי לו כלום על המחיר. תודה לכל העוזרים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  08:46, 1 ביולי 2016

  ראשית, הגבלת שכר טרחת עו"ד במקרקעין הינה לגבי עורכי דין המייצגים קבלנים, ולא עורכי דין שמייצגים רוכשים או מוכרים פרטיים.

  שנית ויחד עם זאת, אכן כ 1.5% שכ"ט זה שיעור גבוה למה שמקובל בשוק.

  להמשך ייעוץ וטיפול ניתן לפנות באופן אישי אלי.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.