לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רחל ד.

שכנה מאכילה יונים במרפסת דירתה

שכנה בקומה מתחתי מאכילה יונים במרפסת דירתה כמה פעמים ביום. יונים ממתינות על מעקה המרפסת שלי ( ומגיעות גם למרפסת )ומחכות לזמן ההאכלה ,כמובן שהן משאירות לשלשת ועלולות להעביר מחלות . קשה לסלק אותן כי יש מקור אוכל קבוע במרפסת של השכנה . דיברתי עם השכנה , הסברתי לה שהיונים מלכלכות לי את המעקה והמרפסת וביקשתי ממנה שתפסיק להשאיר להן אוכל. היא אמרה שהיא מרחמת עליהן וממשיכה להאכיל אותן . האם אני יכולה לתבוע אותה על הלשלשת שהיונים משאירות . כלומר , שתשלם על ניקוי שבועי המרפסת והמעקה שלי.

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

שכנה מאכילה יונים במרפסת דירתה. שלום רחל אין ספק שמדובר במטרד הגורם ללכלוך רב ומונע ממך את השימוש וההנאה ממרפסת דירתך. ככל שהפנייה שנעשתה על ידך אינה עוזרת, מומלץ לפנות אליה במכתב התראה וככל שגם זה לא יעזור, ניתן להגיש תביעה כנגד השכנה בבית משפט לתביעות קטנות בגין עוולת מטרד ליחיד. ככל שאת מעוניינת שהיא תפסיק להאכיל את היונים יש לדרוש כי ביהמ"ש יורה לה בצו להימנע מכך. תוכלי גם לדרוש פיצויים בגין הצורך לנקות את המרפסת לעיתים קרובות, אולם כאן נדרש לצרף חשבוניות בכדי להוכיח את גובה הנזק שנגרם לך. נשמח לסייע ככל ותפני למשרדנו בדרכים המקובלות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים