לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
הראל

כיסוי חוב בעסק של חבר וכניסה כשותף

יש לי חבר שהעסק שלו נקלע לחובות ורוצה לסגור את העסק לגמרי. הצעתי לו להיות שותף שלו ושאני גם אעזור לנהל את העסק. הנתח שלי היא 50% מהעסק. השאלה היא איך זה אמור לעבוד מבחינת זה שאני אכסה את החוב ואולי אשתתף גם בסידור ושיפוץ העסק. לכמה אחוזים מהעסק בסופו של דבר אני אהיה זכאי? אחרי שהעסק יחזור לתפקד ולהרוויח האם אני אהיה זכאי באמת ל-50% בלבד מהרווחים?

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

הראל שלום רב, הצטרפות כשותף לעסק, קל וחומר לעסק עם חובות, מומלץ לערוך הסכם ושתפות המסדיר את הזכויות והחובות של השותפים.הסדר התנאים ו/או ההסכמות זה עניין של השותפים בלבד ואין בכך משום עניין משפטי. ההשקעה שלך בעסק, צריכה לחזור אליך אלא אם מדובר בעסק שהוא חברה בע"מ ואז קיימת אפשרות שתרכוש מהחברה מניות, הכספים שתשלם לחברה בגין המניות יוזרמו לכיסוי חובות. מומלץ לחלק את ההשקעה כך שחלקה יהא לצורך רכישת מניות (במקרה ויש חברה) וחלקה לצורך השקעה שתקרא "הלוואת בעלים" שאמורה לחזור אליך ללא כל קשר לרווחים שהעסק יצמיח וללא כל קשר לשכר העבודה שתקבל כמי שעובד בעסק כמנהל או בתפקיד אחר. אתה מוזמן ליצור איתי קשר לקבלת הסבר מפורט יותר, למקרה שיעלו שאלות נוספות. בברכה, גיא הרשקוביץ, עו"ד מנהל הפורום

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ייעוץ וליווי לחברות ושותפויות, הקמת חברות ועסקים