טעות בחוות דעת של גרפולוג - פורום גרפולוגיה משפטית

שאלה חדשה
 • ה

  נשלח ע"יה 12:36, 20 ביוני 2012

  שלום מה ניתן לעשות במקרה שבו הגרפולוג עושה טעות ונותן חוות דעת לאחר ניתוח כתב יד של מואשם אבל החוות דעת הזו לא מתאימה לאותו אדם, לא מתאימה לאישיות שלו ולנסיבות? זה בוודאי קורה אבל מה עושים במקרים כאלה?

  השב
 • 23:48, 20 ביוני 2012

  שלום רב,

  ברצוני להעביר לך מידע, אשר אולי יוכל לסייע לך. הגרפולוגים, אשר נמצאים ברשימת חברי האגודה לגרפולוגיה מדעית בישראל, מחוייבים להימנע מכל חוות דעת על אדם, שלא בידיעתו ובהסכמתו.
  במידה והנבדק חותם על טופס הסכמה לאבחון, אין הוא יכול לתבוע את הגרפולוג לגבי הממצאים, אלא אם הגרפולוג עשה שימוש לרעה בחוות הדעת.

  בתחום הגרפולוגיה המשפטית, מתבקש המומחה לעשות חוות דעת לביהמ"ש בכל הקשור לזיופי חתימות, השוואת כתב יד ובדיקת מסמכים, אך מעולם לא התבקשתי לנתח את אישיות הכותב, משום שאין זה מספיק מדויק מבחינה מדעית ויש לקחת בחשבון אחוז מסויים של טעות.(אגב, חשוב כמובן מי הבודק ומה מידת ניסיונו וכישוריו בתחום)
  ניתוח אישיות יכול לעזור למנהל כוח אדם בבחירת מועמד לתפקיד מסוים, אך אין זה קביל בביהמ"ש.

  מקווה שעזרתי, ולו במעט, להאיר את עיניך.

  בברכה,

  תגובה

מנהל הפורום: סיון זמיר

הבעלים של משרד זמיר גרפולוגים, מנכ"ל וגרפולוג ראשי בחברה. עוסק למעלה מ- 15 שנה כגרפולוג בתחום המש
למידע נוסף

053-9374432 חיוג
הודעה

גרפולוגיה משפטית עוסקת בכל הקשור בכתב היד, לרבות אימות חתימה, בדיקת זיופים והשוואה בין כתבי-יד ומסמכים. תפקידו של המומחה בתחום גרפולוגיה משפטית לאבחן ולקבוע אם מדובר בחתימה אמיתית, או מזויפת. הנכם מוזמנים לשאול בפורום שאלות המטרידות אתכם בסוגיות אלו.