חוזה אחד עם חתימה וחוזה אחר בלי, חשד לזיוף חתימה - פורום גרפולוגיה משפטית

שאלה חדשה
 • סבינה

  נשלח ע"יסבינה 03:22, 26 באוגוסט 2012

  פנינה שלום, לפני מספר ימים בן זוגי קיבל אזהרה מרשות הגבייה. מבירור שעשיתי אם עורך דינו של הטובע התברר לי כי מדובר ב3 צ'קים של שכר דירה שבוטלו ע"י בין זוגי כאשר הוא עזב את הדירה אותה שכר. כאשר דברתי עם העורך דין של התובע ביקשתי ממנו לפקסס לי את החוזה שכירות ואת צילומי הצ'קים,הוא כמובן עשה זאת. לאחר בדיקה של החוזה שהיה ברשותי והחוזה ששלח לי העורך דין גיליתי כי הוא או הטובע שירבטו על פיסקה שאומרת (למרות האמור למעלה אם וירצה אחד מהצדדים לסיים את החוזה ייצטרך להודיע כ 30 יום מראש ובכתב) ןחתמו את שם בן זוגי ליד הפסקה. מצד אחד יש לי חוזה שפקסס לי העורך דין אם פסקה מחוקה וחתימה שנראית כמו החתימה של הבן זוג שלי ומצד שני יש לי את אותו חוזה עם אותה פיסקה לא מחוקה ובלי חתימה. מה אני עושה? תודה רבה מראש.

  השב
 • 09:51, 26 באוגוסט 2012

  שלום רב סבינה,
  לעניות דעתי, לכל אחד מהצדדים צריך להיות אותו העתק של החוזה. לכן, כדי להיות בטוחה שהחוזה שקיבלת אותנטי, אני ממליצה לך לגשת למשרד עורך הדין שעשה את החוזה, לבקש לראות את המקור ולקבל צילום נאמן למקור שלו.
  בהחלט ניתן לבצע השוואת חתימות על גבי החוזה, כדי לוודא שהחתימה איננה מזויפת.

  בברכה,

  תגובה

מנהל הפורום: סיון זמיר

הבעלים של משרד זמיר גרפולוגים, מנכ"ל וגרפולוג ראשי בחברה. עוסק למעלה מ- 15 שנה כגרפולוג בתחום המש
למידע נוסף

053-9374432 חיוג
הודעה

גרפולוגיה משפטית עוסקת בכל הקשור בכתב היד, לרבות אימות חתימה, בדיקת זיופים והשוואה בין כתבי-יד ומסמכים. תפקידו של המומחה בתחום גרפולוגיה משפטית לאבחן ולקבוע אם מדובר בחתימה אמיתית, או מזויפת. הנכם מוזמנים לשאול בפורום שאלות המטרידות אתכם בסוגיות אלו.